site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
  • Yenilikçi Bilgisayar Tasarımları
Amerikan Endüstriyel Tasarımcılar Derneği tarafından gerçekleştirilen bir yarışma, geleceğin bilgisayar tasarımları konusunda yaratıcı örneklere sahne oluyor.
Modüler tasarım

Hu-bi: Gelişmekte olan ülkeler için tasarlanan hu-bi kodlu bu konsept modüler bir yapıya sahip. Bileşenler geleneksel bilgisayar tasarımının aksine kasanın üst tarafından takılıyor ve kartlar şeffaf bir plastik muhafazada dışarıda kalıyor. Tamamen yeniden kazandırılmış malzemeden oluşan sistemin imalat maliyeti de son derece düşük.

Mutfakların ortak aklı

Yummy: Bu bilgisayar ne işleriniz, ne de eğlenceniz için. Onun kullanım alanı mutfaklar. Özel tasarımı sayesinde duvara asılı olarak kullanılabilen sistem dokunmatik ekranıyla klavye olmadan da kullanılabiliyor. Kullanım amacı internet üstündeki bilgi kaynaklarından yemek tarifleri ve besinler hakkında bilgiler edinmek.

Sırtta taşınan dev bilgisayar

Every: Şekli dışarıdan bir bel ya da sırt çantasına benzeyen bu bilgisaya-rın ana hedefi öğrenciler. Bir çanta taşıma kavramına ister istemez yatkın olan bu kitlenin PC beklentisini karşılayan Every, eski rulo fermanlar gibi açılarak ders masasının yüzeyini kaplayan bir ekrana dönüşüyor. Özel kalemiyle de defter ya da çizim kâğıdı olarak kullanılabiliyor.

Göz ucu sistemi

HUV: Garip bir dalgıç gözlüğüne benziyorsa da resimde gördüğünüz şey kayak tutkunları için geliştirilen özel bir bilgisayar. Önündeki cam yüzey hem keskin ışığı filtreliyor hem de savaş pilotlarının kaskında olduğu gibi gözünüze hız, yükseklik, sıcaklık gibi bilgileri veriyor. Hatta önceden belirlediğiniz mimiklerinizi takip ederek komut işleyebiliyor.
Hızlı karar vermenin hayati önem taşıdığı kayak sporunda bilgi katmanıyla yeni bir tecrübe vaat eden HUV adlı bilgisayar kulağa oturan hoparlörleriyle olaya müzik coşkusunu da ekliyor.

Kreşteki çocuklara özel

Kindergarten: Adından da anlaşılacağı gibi kreşler için tasarlanan bu model bilgisayar özelliğinin yanı sıra masa, kutu gibi birçok farklı işlevi de yerine getirebiliyor. Çocukların 'acımasız' kullanım tarzı yüzünden darbeye dayanıklı bir maddeden üretilen cihazın üst yüzeyi ekran işlevi görüyor. Cihaza klavye ve fare kablosuz olarak bağlanıyor.
(Radikal)T5000, kıyafetlerin altını görüyor

Bir İngiliz şirketi; 25 metre öteden insanların kıyafetlerinin altındaki silah, patlayıcı veya uyuşturucuyu ortaya çıkaran bir kamera geliştirdi.


ThruVision adındaki şirket tarafından geliştirilen T5000 kamera, ‘passive imaging tecnology’ ( pasif görüntüleme teknolojisi) diye adlandırdıkları bir teknoloji kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde kamera, objeleri doğal elektromanyetik akımlarından tanıyabiliyor.

T5000, gizli objeleri; 25 metre uzaktan ve taşıyan hareket halinde olsa bile belirleyebiliyor. Şirketin ifade ettiğine göre; kamera, vücut hatlarının ayrıntılarını ifşa etmiyor ve görüntülemesi de zararsız.

Askeri ve sivil uygulamalara sahip olan bu teknoloji rahatlıkla; kalabalık havaalanları, alışveriş merkezleri veya spor olaylarında kullanılabilirTelefon Şakası Yapma Programı

Telefon Şakası Yapma Programı
150 tane hazır ses bulunan bu program ile arkadaşlarınıza telefon şakaları yapabilirsiniz.
Ayrıca kendi ses dosyalarınızı da ekleyebilirsiniz...
http://rapidshare.com/files/98311389/telesaka_v1.0.rar
VideoCacheView 1.07 Freeware

alt
VideoCacheView 1.07 Freeware
After watching a video in a Web site, you may want to save the video file into your local disk for playing it offline in the future. If the video file is stored in your browser´s cache, this utility can help you to extract the video file from the cache and save it for watching it in the future.

It automatically scans the entire cache of Internet Explorer and Mozilla-based Web browsers (Including Firefox) and finds all video files that are currently stored in it. It allows you to easily copy the cached video files into another folder for playing/watching them in the future. If you have a movie player that is configured to play flv files, it also allows you to play the video directly from your browser´s cache.


DOWNLOAD


,

doPDF 6.0 build 253

alt
doPDF6.0 build 253

doPDF kendisini sanal bir printer sürücüsü olarak kuran ve dökümanlarınızın yazdırma menüsünü kullanarak pdf haline getirmenize yardımcı olan bir PDF çeviricidir. Tamamen bedavadır.

doPDF is a free PDF converter for both personal and commercial use. Using doPDF you can create searchable PDF files by selecting the "Print" command from virtually any application. With one click you can convert your Microsoft Excel, Word or PowerPoint documents or your emails and favorite web sites to PDF files.

DOWNLOAD

0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle