site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
MİNİKLER İÇİN OKULLAR ERKEN AÇILACAK
Resim
ResimANKARA - Okul öncesi eğitime ve ilköğretim 1. sınıfa yeni başlayacak öğrenciler için okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak.
Milli Eğitim Bakanlığının ''İlköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak'' amacıyla 2006-2007 eğitim-öğretim yılında başlattığı uygulama bu yıl da devam edecek. Bu çerçevede söz konusu öğrenciler, 1-5 Eylül 2008 tarihleri arasında ''uyum programına'' alınacaklar.
Bu uygulamayla öğrencilerin, ''öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılmaları, okullarını, sınıflarını, arkadaşlarını ve öğretmenlerini tanımaları ve evlerine güvenle gidip gelme eğitimi almaları'' amaçlanıyor. Bu süreç içinde veliler de ''çocuklarıyla okula gidip gelmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için'' zaman zaman sınıf ortamına alınıyor ve rehberlik ve psikolojik danışma servislerince bilgilendiriliyor.
Resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi nedeniyle 2008-2009 eğitim-öğretim yılı takviminde yeniden düzenleme yapıldığı için, ilköğretim ve ortaöğretim okulları 8 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak. Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma sona erecek ve öğrenciler 26 Ocak-6 Şubat 2009 tarihleri arasında tatil yapacaklar. İkinci yarıyıl 9 Şubatta başlayacak ve 12 Haziranda sona erecek.
Cep Telefonunuz Güneş ile Sarj Olabilecek

Bu alet sadece güneş ile değil bilgisayara Usb ile bağlanarak da adaptörle de şarj ediliyor.1350mA'dır.Cep telefonlarının şarj olması 60-70 dk arası değişmektedir.Güneş enerjisi ile şarj olan bu pil aleti kamp yapanlar için tam idealdir.Rapidshare.com'dan Bedava-Hızlı Dosya İndirmek


CryptLoad adlı program Rapidshare sorununuza çözüm buluyor.Evet doğru okudunuz bu program sayesinde rapidshare.com'dan hızlı ve sınırsız dosya indirme işlemi yapabileceksiniz.Oh be artık beklemek yok sınır yok doya doya download yapabileceğiz hem bi de hızı da yanında cabası.Rapidshareciler yüklesin derim bi de programın videolu anlatımı da var.Programı yapanlar
sağolsun.
Videolu Anlatım

Programı İndirCepte Nokia Chat Programı İndir


Msnye çok büyük bir rakip çıktı desek yeridir.Nokia ceptelefonları için chat programı yaptı.Nokia Chat adlı bu program bence msnyi cep telefonu kullananlara unutturacak.Nokia Chatin fazlası var eksiği yok.Nokia Chate isterseniz GPRS ile isterseniz kablosuz ağ ile girebilirsiniz.Bu programı kullanmak için kısa bir kayıt olma işlemi var onu yapmanız kendinize Msn Chat hesabı almanız gerekiyor.Nokia Chat ile resimli ifadeler,sesli mesaj gönderebilirsiniz.Ayrıca bilgisayardaki msnye resimler koyulduğu gibi aynen bu chat programına da cep telefonunuzdaki resimleri ekleyebilirsiniz.Dosya alıp gönderme işlemi yapabilir.Hatta durum bilginizi meşgul,yemekte vb. göstertebilirsiniz.Nokia Chat programı Nokia N95 8GB, N95, N82, N81 8GB, N81, N76, E71, E66, E51, 6290, 6120 Classic, 6110 Navigator,E90 Communicator, 6124 classic, 6121 Classic, 5700 XpressMusic test edilmiştir olumlu sonuçlar alınmıştır.Program beta aşamasında olduğu için Türkçe Dil desteği yoktur.


Nokia Chat programını bu sitede bulabilirsiniz indirin.

kaynak:bilimzamani.blogspot.comMicrosoft, Vista'nın toplam satış rakamlarını açıkladı. Peki ama satışlar gerçekten çok mu iyi?
Vista: Satış hızı artıyor mu, azalıyor mu?
Yapılan açıklama işlerin iyi gittiği yönünde... Peki ama tablo gerçekten de bu kadar pembe mi?
Microsoft tarafından yapılan açıklamada kamuoyuna Windows Vista'nın satış rakamlarıyla ilgili bilgi verildi

Buna göre Windows Vista'nın yayınlandığı ilk günden bu yana 180 milyon kopya sattığı açıklandı ve daha da önemlisi Windows Vista'nın satış oranındaki büyüme önceki seneye göre artarak devam ettiğinin altını çizdi. Ancak Microsoft satış rakamlarının gün be gün arttığını söylüyor olsa da, aslında tablo bu kadar da pembe olmayabilir.

Ocak 2007'den bu yana 180 milyon lisanslı kopya satmayı başaran Windows Vista için bazı olumsuz durumlar da söz konusu. Özellikle üzerinde durulan konu ise Windows Vista'nın satışlarındaki büyümenin artık yavaşlamaya başlaması.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre, yayınlandığı ilk ay içinde 20 milyon lisanslı kopya satan Windows Vista, ilk 100 gün içinde 40 milyon kopya satabilirken bu sayı 6 ay içinde 60 milyon kopyaya ulaştı. Vista'nın ilk bir yılını doldurduğunda yakaladığı rakam ise 128 milyondu. Bu rakamı aya vurduğumuzda, ortaya ilk bir yıl için aylık ortalama 10,6 milyon kopya satıldığı ortaya çıkıyor.

Son 9 ayda ise Vista satışları 52 milyon olarak gerçekleşti. Bu rakamı aylık ortalamaya vurduğumuzsa ise ortaya 6,7 milyon kopya çıkıyor. Yani satışların aslında hızlanmadığı, tersine giderek yavaşladığı varsayımını yapmak mümkün

kaynak:chip.com.tr


Tamamen(Güvenli) Dosya Silme Programı İndir


Herhangi bir doyayı siliyoruz geri dönşüm kutusuna gidiyor ve ordandan silince o dosyayı tamamen sildiğimizi zannediyoruz.Ama yanılıyoruz geri dönüşüm kutusundan silinen dosya tamamen silinmiş olmuyor.Basit programlarla o dosya geri getirilebiliyor.Ama tamamen silmek de mümkün bunun için size yardımcı olacak program Mutilate File Wiper'dır.Program kullanım kısıtlamalıdır tam sürümü 20 $ dır.

Programı İndir

M

Google Lively Beta HizmetteGoogle, en yeni servisi olan Lively ile sanal dünyanın sınırlarını zorluyor. Yeni sitede, kendinize yeni bir dünya oluşturabiliyorsunuz. Üstelik her şey canlı.

Google Lively, dün akşam sessiz sedasız bir şekilde hayata geçirildi. Google hesabınız ile giriş yapabildiğiniz web sitesinde, tıpkı Second Life'ta olduğu gibi bir yöntem izleniyor.

Adobe Flash teknolojisi ile hazırlanan sistemde, kendi odanızı oluşturduğunuz gibi, popüler odalara da giriş yapabiliyorsunuz. Odalar içerisindeki nesnelerle etkileşime geçmenin yanı sıra, o alanda bulunan kişilerle de sohbet edebiliyorsunuz.

alt

Yazılım Desteği
Google Lively'i en iyi şekilde kullanmak için bilgisayarınıza küçük bir yazılım kurmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak yazılımı indirebilirsiniz. Kısa süreli bir kurulumdan sonra www.lively.com adresine gidip giriş yaparak kendi odanızı ve kimliğinizi oluşturabiliyorsunuz.

Bu servisin Türkçe dil desteği şimdilik bulunmuyor. İlk izlenimlerimizde, gelenlerin sistemi çözmeye çalıştığı yönünde. Çoğunluğu ise uzak doğudan gelen Google kullanıcıları oluşturuyor.Giriş yapmak için bir Google hesabınızın olması gerekiyor.

Marduk gezegeni (kıyamet senaryosu!!!
Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 2012'de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek Siz siz olun 23 Aralık 2012 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların "Tanrıların gezegeni" dediği Marduk, 3600 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak. Bu bir kehanet değil. Fal, büyü, tütsü de değil. Bu, araştırmacı Burak Eldem'in yüzlerce kitap ve makale arasından tarayıp çıkardığı, sorguladığı ve "2012: Marduk'la Randevu" adlı kitabında bütün ayrıntılarıyla tartıştığı bir iddia. Altı yüz sayfalık kitapta dünyanın karşılaştığı felaketler ve bu felaketlerin kutsal kitaplara giren, efsanelere dönüşen yansımaları sağlam kanıtlarla ve yalın neden sonuç ilişkileriyle tartışılıyor. Mesele basit olarak şu; dünyada büyük felaketler uygarlıkların başını ve sonunu belirliyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıkların kalıntılarında izi sürülen Marduk adlı gezegen bu felaketlerle yakından ilişkili. "Onuncu gezegen" olarak bilinen Marduk, 3661 yıllık bir yörünge periyoduna sahip. Ve özellikle Mayaların şaşırtıcı astronomik bilgilerine bakılırsa bu periyodlardan birinde Marduk 2012 yılında dünyaya yaklaşacak. Bu büyüklükte bir kütlenin etkisi ise geçmişten biliniyor: Sel felaketleri, volkanik patlamalar ve bu patlamalarla tetiklenen depremler. Tıpkı Milattan Önce 1649 yılında olduğu gibi. Ege'deki volkanın patlamasıyla yaşanan felaket pek çok uygarlığın ortadan kalkmasına yol açmış. Sülfürün kızıla boyadığı nehirler ve dumanlar yüzünden "gökyüzünün kararması" gibi olaylar mitolojide ve kutsal kitaplardaki anlatılarda aynı biçimde yer alıyor. Ürpertici olan 1649 ile 2012 yılı arasında tam 3661 yılın, yani Marduk'un yörünge süresinin bulunması.

Kehanet değil araştırma

Burak Eldem bütün bunları anlatırken bir "kahin" muamelesi görmekten fena halde rahatsız. O işi tablet okumaya kadar vardıran iddialı bir araştırmacı. Yaptığı da çeşitli uygarlıkların biriktirdiği bilginin izlerini sürmek. Kehanetle hiçbir alışverişi olmayacağını söyleyen Eldem, eski uygarlıkların sahip olduğu kritik bilgilerin dini metinlerden, gizemciliğe kadar pek çok alanın kaynağı olduğunu ve bunların genellikle doğa olaylarını açıklamakta kullanıldığını anlatıyor. Eldem bu bilgilere hükmetmenin toplumsal yapıları, sınıfları ve yöneticilerin hegemonyasını da ortaya çıkardığını ileri sürüyor. Eldem "Sınıflı toplumların ortaya çıkışında temel faktörünün bilgi olduğunu öne sürüyorum. Yani birilerinin yönetici, yönlendirici ve ideolojiyi sunucu hale gelmesinin temel faktörü bilgi" diyor. Eldem'e göre kendilerini yıldız gözlemciliğine verenler zaman içinde sahip oldukları bilgiyle özel bir konuma geldiler. Ancak bunu herkesle paylaşmak yerine kullanmayı seçtiler. Dolayısıyla bu bilgi okültizmin ya da dinin kodlarıyla sarıldı.

Mayalar biliyordu

Bu anlamda en çok Maya Uygarlığı ile karşılaşmak şaşırtmış Eldem'i: "Klasik marksizmin bakışıyla bir dil, kültür ve matematik için belirli bir üretim lazım. Mayalarda bu yok işte. Çok ilkel bir mısır tarımı yapıyor, ama astronomide inanılmaz bir bilgi birikimine sahipler. Yörünge hesaplarını ancak bugünkü kadar titizlikle yapıyorlar. Bu öncelleri olan toplumlardan onlara aktarılmış bir bilgi" diyor. Ancak bu Hıristiyanlıkla birlikte kesintiye uğruyor. Çünkü kilise eski kültürlerin sahip olduğu bilgiyi öğreniyor, ancak kimse öğrenmesin istiyor. Yazar Engin Ardıç da kitaba yazdığı önsözde buna dikkat çekiyor ve bunun hala değişmediğini ve felaketlerin bazı devletler tarafından bilindiğini söylüyor. Burak Eldem bu güne kadar başka hiçbir araştırmacının yapamadığı bir şeyi yaparak şeytanın rakamı olarak bilinen 666'nın öyküsünü de Babillilere ve Marduk'a kadar sürüyor. Bu simge 60'lık rakam sistemi kullanan Babillilerde 3661 rakamını gösteriyor. Yani Marduk'un yörünge zamanı. Aynı zamanda hem "Şar" yani kral anlamına geliyor, hem de "döngü", "yıkım", "tamamlanma" gibi anlamlara geliyor. Burak Eldem, Kudüs'ün talan edilmesi sırasında bu rakamın 666 olarak algılandığını söylüyor. "Marduk" simgesi rakam yerine harflerin kullanıldığı ibranicede de üç tane W harfine karşılık geliyor. Yine bu harflerin rakam karşılığı 666. Eldem "Neresinden baksan bunun bir şekilde altı ve altmışla bağlantılı olduğunu düşünmüşler ve bu rakam aslında 3661 olduğu halde ona 666 yani şeytanın rakamı demişler. 666 aslında Marduk'un şifresi" diyor.Google Lively Beta Hizmette

Google, en yeni servisi olan Lively ile sanal dünyanın sınırlarını zorluyor. Yeni sitede, kendinize yeni bir dünya oluşturabiliyorsunuz. Üstelik her şey canlı.

Google Lively, dün akşam sessiz sedasız bir şekilde hayata geçirildi. Google hesabınız ile giriş yapabildiğiniz web sitesinde, tıpkı Second Life'ta olduğu gibi bir yöntem izleniyor.

Adobe Flash teknolojisi ile hazırlanan sistemde, kendi odanızı oluşturduğunuz gibi, popüler odalara da giriş yapabiliyorsunuz. Odalar içerisindeki nesnelerle etkileşime geçmenin yanı sıra, o alanda bulunan kişilerle de sohbet edebiliyorsunuz.

alt

Yazılım Desteği
Google Lively'i en iyi şekilde kullanmak için bilgisayarınıza küçük bir yazılım kurmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak yazılımı indirebilirsiniz. Kısa süreli bir kurulumdan sonra www.lively.com adresine gidip giriş yaparak kendi odanızı ve kimliğinizi oluşturabiliyorsunuz.

Bu servisin Türkçe dil desteği şimdilik bulunmuyor. İlk izlenimlerimizde, gelenlerin sistemi çözmeye çalıştığı yönünde. Çoğunluğu ise uzak doğudan gelen Google kullanıcıları oluşturuyor.Giriş yapmak için bir Google hesabınızın olması gerekiyor
İlginç Bilgisayar Kasaları(computer )


altİlginç Bilgisayar Kasaları

altalt

altalt
altalt
İnternette kaçıncı ülkeyiz?
Geniş bant internet erişimi konusunda yayınlanan bir araştırmaya göre, internet erişim miktarımız iyi gibi görünse de geniş bantta sınıfta kalıyoruz.

ReklamAmerikan ITIF (Bilgi Teknolojileri ve Yenileşim Vakfı) vakfı tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, Türkiye'nin, gelişmiş Avrupa ve dünya ülkelerine oranla geniş bant internetteki durumunun pek iç açıcı olmadığını söyleyebiliriz. Tabii ki aşağıdaki tabloda kalkınmış ülkelerle kendimizi kıyasladığımızı belirtmemiz gerekir.
Bu tabloyu, hedeflediğimiz yerlerden ne kadar uzakta olduğumuzu gösteren ve bizi kamçılayan bir tablo olarak düşünmenizi isteriz.

Bahsettiğimiz Tablo


Bilgiler sırasıyla; sıralama, ülke, hane başına geniş bant aboneliği oranı, ortalama geniş bant erişim miktarı (indirme hızı) ve Megabit başına USD cinsinden fiyat.

Durum Değerlendirmesi

Buradaki sıralamalar genel bir puan ortalamasına göre yapılmış durumda ve değerlendirmeye alınan şey fiyatlar, kişi başına düşen abonelik miktarları ve sunulan ortalama hız.
Bu durumda, ülkemizdeki fiyatların kötü olmadığını bile düşünsek fiyat karşılığı alınan hizmet miktarının (bant genişliğinin) azlığı sebebiyle bu sıralamada uzun süre yukarılara çıkmamız mümkün görünmüyor.Sqirlz Morph 1.8
alt

Sqirlz Morph
Sqirlz Morph Ücretsiz animasyon yazılımıdır.Örnekte görüldüğü gibi resimlerinize animasyon hareketler kazandırabilirsiniz.Örnekler haberin devamında mevcuttur.

Sqirlz Morph allows you to mark features on several images, and the program mixes the images so that each feature on one image moves smoothly to the corresponding feature on the other images - a technique widely used in the film industry.Multi-morphing is available - any number of images can be morphed together, so try mixing all your family's faces at the same time
DOWNLOAD

Örnekler :
altaltalt
Xp ve Vista için Vista Themes Pack V.4


alt


Vista Themes Pack-V.4

an awesome tool to easily change your windows appearance

New Themes In This Pack:
-Windows 7 Theme + Wallpaper
-Krystal XP Theme + Wallpaper
-WMP11 Inspirat Theme + Wallpaper
-XpVista Theme + Wallpaper
-Aurora Theme + Wallpaper
-Vista Theme + Wallpaper

and more ..
tıklaaaaaaaaaaaaaaaSSuite Office - The Fifth Element 1.2

Minimum System Requirements:

 • Runs on all Windows Operating Systems and Hardware Platforms ( Recommended for Vista )
 • Minimum Display Resolution: 1024x768 with 16 bit colour depth ( Recommended for Widescreen Displays )
 • Fully Compatible with MS-Office, MS Works 1-8, and all Java based office suites like OpenOffice, Star Office, etc.
 • 48 MB Hard Drive Space ( After Installation ).

You will find more than 30 applications within this office suite.


DOWNLOAD


Personal Productivity Software:
#
WordGraph#Accel#Netsurfer#My EZMail#PDF Memo Creator#WordFormat 2
#SpreadForm One

Communications:
#
Instant Lan Messenger#Instant Lan Scan#Instant Lan Chat#VOIP PC Phone


Graphical Software:
#
EZDraw#EZDraw Photo Editor#Quick Photo Album Viewer

Multi-Media:
#
Wave Player#Wave Recorder#CD Wave Ripper - Rip to Wave, MP3 and Ogg Vorbis format's
#Trinity - { Ogg Vorbis Music Player with album playlist}#Moving Pictures Player

General Utilities:
#
Search and Find Desktop Search Engine#File Printer - { Print to any printer on your system - *.prn files }#System Information Overview#Envelope Printer#Clipboard Viewer#Address Book
#Note Book#IntroChess, Knots and Crosses - Games#The Sorting Machine


Security:

* Agnot Security Box - { Secure any file with a password or delete it without a trace }Desktop Enhancements:
#Mac Dock for PC#Floating Desktop Clock#Floating Recent Documents ViewerFormatFactory 1.40altFormatFactory birden çok özellikli bir multimedya dönüştürücüsüdür.

Aşağıdakilerini sunar:

MP4/3GP/MPG/AVI/WMV/FLV/SWF. 'den hepsine.
MP3//WMA/MMF/AMR/OGG/M4A/WAV. 'den hepsine.
JPG/BMP/PNG/TIF/ICO/.... 'den hepsine.

DVD Ripleme.


iPod/iPhone/PSP formatlarını destekleyen MP4 dosyaları.

RMVB dosyalarını destekler.


Özellikleri:

 1. Bütün popüler video,ses,resim formatlarını çevirebilir.
 2. Zarar görmüş video ve ses dosyalarını onarabilir.
 3. Multimedya dosyasının boyutunu düşürebilir
 4. iPhone,iPod ve diğer formatları destekler.
 5. Resimleri çevirebilir,büyültebilir.
 6. DVD Ripleyici
 7. iPhone/iPod .ithmb resim dosyasını diğer resim formatlarına çevirebilir.


FormatFactory is a multifunctional media converter. 'den hepsine.
Provides functions below:
All to MP4/3GP/MPG/AVI/WMV/FLV/SWF.
All to MP3//WMA/MMF/AMR/OGG/M4A/WAV.
All to JPG/BMP/PNG/TIF/ICO/....
Rip DVD to video file.

MP4 files support iPod/iPhone/PSP format.
Source files support RMVB.


FormatFactory's Feature:
 1. Support converting all popular video,audio,picture formats to others.
 2. Repair damaged video and audio file.
 3. Reducing Multimedia file size.
 4. Support iphone,ipod multimedia file formats.
 5. Picture converting supports Zoom,Rotate/Flip,tags.
 6. DVD Ripper.
 7. Convert iPhone/iPod .ithmb picture file to .jpg,.bmp,.png,.tif
 8. http://rapidshare.com/files/134040283/FFSetup.exe3CX FREE VOIP Phone for Windows 6.0altFree VOIP / SIP phone (softphone). Use your PC as a phone. Works with any SIP / VOIP provider/ phone service. Use instead of the soft phone provided by your VOIP provider which locks you into their VOIP phone service.Easy to use interface to transfer, forward calls or review history of calls. Call log, caller ID, integrates with MS Outlook. Available in many languages.


3CX VOIP Phone is developed by the same company that has brought the innovative and award- winning 3CX Phone System for Windows to the IP PBX market.

With broad experience in the world of VOIP, 3CX delivers a softphone that connects you with colleagues, business associates, friends and family everywhere and from anywhere with the simple click of a mouse!

What is 3CX VOIP Phone?
3CX VOIP Phone is a completely FREE VOIP/SIP phone (or softphone) that allows you to use your PC or laptop as a phone. This is achieved by using the internet as a way of transmitting your voice for phone calls, instead of using traditional telephone services. By using a connection to a VOIP provider or to any IP PBX (ie. 3CX IP PBX) you can make calls to any softphone, mobile or landline number.

With 3CX VOIP Phone your can secure significant savings on telephone bills in a very simple way: all that you require is a broadband connection (DSL or cable), a connection to a VOIP provider or a SIP server, and a headset with a microphone and/or a sound card.

Installing 3CX VOIP Phone is extremely easy and only takes a few minutes. Download it NOW and start enjoying the many benefits of VOIP telephony
DOWNLOAD2008 KPSS BRANŞ SIRALAMASIDeğerli arakadaşlar aşağıda ki bazı bölümlerin KPSS branş sıralamasını "http://www.osmanpepe.com.tr/personel.asp" adresinden öğrenebilirsiniz.

1- Çevre Mühendisi

2- Orman Mühendisi

3- Orman Endüstri Mühendisi

4- Jeodezi ve Fotogrametri. Mühendisi

5- Meteoroloji Mühendisi

6- Elektrik-Elektronik Mühendisi

7- Matematik Mühendisi

8- Biyolog

9- Şehir ve Bölge Plancısı

10- Bilgisayar Mühendisi

11- Fizik Mühendisi

12- İnşaat Mühendisi

13- Kimya Mühendisi

13- Tarımsal Yapılar ve Sulama


Orman mühendisi ve orman endüstri mühendislerinin sıralamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

http://www.ogm.gov.tr/ogmhaber/muhendis.htm


kpss10 için geçmiş senelerin puanları

http://atama.meb.gov.tr/kpss_sira_2007/brans_sirasi_bul.asp burdan29 Temmuz 2008 tarihinde KPSS puanlarının açıklanmasının ardından şimdi herkesin aklında puan sıralamaları var. 5 Ağustos tarihinde başvuruların alınacağı belirtildiğine göre bugünlerde sıralamaların yayınlanması gerekir.

Bu seneye kadar puanlarda düşüş gözlenirken bu sene puanlarda yükseliş gözlendi. Bunun sebebi sorularun saçma oluşu ve çok fazla doğru yapanın olmayışıdır. Eğer bu seneki netleri geçen sene çıkarmış olsaydık en az 7-8 puanlık bir oynama yapardı. Bu gün resmi olmayan bir açıklama ile Taban Puanlar açıklandı. Başı 90 Puanla Kimya Öğretmenliği çekiyor. Puan olarak en alt sıralarda da İlahiyat Arapça Öğretmenliği ve Gazetecilik gibi bölümler.
Anlaşılan bu sene sıralamalarda pek değişiklik olmayacak. Geçen sene kıl payı atanamayan arkadaşların şansları bence biraz daha yüksek görünüyor. Yukarıda da belirttiğim gibi bu seneki netlerle geçen sene daha düşük puan alınırdı. Artık önümüzdeki birkaç günü beklemekten ve kaderimize boyun eymekten başka çaremiz yok...


BANKALAR’A 20 BİN PERSONEL
Memur alımını bekleyenlere bir umut’da bankacılık sektöründen.Bankalar bu yıl 20 bin eleman almayı planlıyor.
Bankaların şubeleşme ve istihdam atağı sürerken, sektörde bu yıl 20 bine yakın yeni personelin işe alınması planlanıyor. Hangi banka kaç personel almayı planlıyor?
Son yıllarda özellikle müşteri odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken, dünyadaki finansal piyasalarda yaşanan krize rağmen şubeleşme ve istihdam atağına devam eden bankalar, Türkiye’de bu yıl 20 bine yakın personeli işe almayı planlıyor.

YAPI KREDİ 3 BİNİN ÜZERİNDE, GARANTİ 2 BİN 600 KİŞİ ALACAK
Yapı Kredi Bankası, açılacak şubelerin sayısına paralel olarak, ihtiyacın da yoğun şekilde artacağından hareketle, 2008 yılı içinde Türkiye genelindeki şubelerde ve diğer birimlerde 3 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Büyüme stratejisine paralel olarak 2007 yılında başladıkları şube açılışlarına 2008 yılında da devam edecek olan ve geçen yıl 70 şube açan Yapı Kredi Bankası, 2008 yılında 160 şube açmayı planlıyor.

Garanti Bankası da, şubeleşme ve çalışan sayısını artırmaya devam ederken, 2007′de 106 şube açan bankanın geçen yıl sonunda şube sayısı 592′ye, çalışan sayısı da 14 bin 400′e ulaştı.

158 yeni şubeyle 2008 yılında 750 şube sayısına ulaşmayı hedefleyen Garanti Bankası, genişleyen şube ağından dolayı bu yıl sonunda çalışan sayısını 17 bine ulaştırmayı ve bu şekilde 2 bin 600 kişiye istihdam yaratmayı planlıyor.

AKBANK’TAN 2 BİN 700, ZİRAAT’TEN 2 BİN 500 KİŞİ

Türkiye ekonomisi istikrar ortamında büyümeye devam ettiği sürece şube sayısını artırmak isteyen Akbank da, bankaların önümüzdeki dönemde yüksek hız ve düşük maliyet sağlayan alternatif dağıtım kanallarına yatırım yapmayı sürdürecekleri, müşteri ilişkisini geliştirmek ve müşteri sadakatini artırmak amacıyla da verimliliği göz ardı etmeden şube ağlarını genişletmeye devam edeceklerini düşünüyor. Akbank, 2008 yılında bireysel, küçük ve orta ölçekli müşteri potansiyeline sahip yerlerde şube açmaya devam etmeyi planlıyor.

Son dört yıldır her sene ortalama 2 bin ila 2 bin 500 kişiyi işe alan, 2007 yıl sonu itibariyle toplam 2 bin 700 kişiyi işe başlatan Akbank, 2008 yılında da aynı trend ile işe alım yapmayı öngörüyor.

Her yıl ortalama 1100 kişinin emekli olarak ayrıldığı Ziraat Bankası da, bu yıl kadrosuna katacağı yeni personel sayısını 2 bin 500 olarak belirledi.

VAKIFBANK 100, HSBC 80 ŞUBE AÇACAK

Geçtiğimiz yıl 1700 kişiyi işe alan HSBC Bank, 2008 yılında yaklaşık bu sayıda yeni istihdam yaratmayı planlarken, yeni şube sayısında da 2007′deki 40 şubeyi ikiye katlayarak 80 yeni şube açmayı hedefliyor.

Denizbank, 2008 yılında 80 yeni şube açmayı ve 1500 kişiyi işe almayı öngörürken, Fortis de bu yıl 50 yeni şube açarak yıl sonunda şube sayısını 300′ün üzerine çıkarmayı, açılacak yeni şubelerle birlikte 1564 yeni çalışanı da bünyelerine katarak çalışan sayısında 7 bini aşmayı planlıyor.

Vakıfbank da, yıl sonuna kadar ülke genelinde 100 civarında şube açarak şube sayısını 484′e çıkarmayı hedefliyor.

Yeni açılan şubelerle birlikte yaklaşık 1000 personeli de istihdam etmeyi planlayan Vakıfbank, şu anda 8 bin 700 civarındaki çalışan sayısını yeni istihdam ile birlikte 10 bine yaklaştırmayı öngörüyor.

Finansbank ise, 2008 yılında 70 yeni şube açmayı ve 1750 kişiyi işe almayı, ING Bank Türkiye 50 şube açmayı ve yıl sonuna kadar 640 civarında kişiyi alarak 6 bin 700 çalışana ulaşmayı, Şekerbank ise yıl sonuna kadar 650 kişinin alımını gerçekleştirmeyi ve 2007 sonunda 235 olan şube sayısını 25 yeni şube ile 260′a çıkarmayı planlıyor.

Bu arada, bankalardan derlenen bilgilere göre, bazı bankaların 2008′de almayı planladığı personel ve açmayı hedeflediği şube sayıları yaklaşık olarak şöyle:

İŞTE ALINACAK PERSONEL SAYILARI

Banka Adı Personel Sayısı Şube Sayısı

—————– ————— ————

Yapı Kredi Bankası 3.000 160

Akbank 2.700 Sayı Belli Değil

Garanti Bankası 2.600 158

Ziraat Bankası 2.500 Sayı Belli Değil

HSBC Bank 1.700 80

Denizbank 1.500 80

Fortis 1.564 50

Vakıfbank 1.000 100

Finansbank 1.750 70

ING Bank Türkiye 640 50

Şekerbank 650 252008 yeni memur alımları başlıyor

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, kamu kurum ve kuruluşlarına bu yıl alınacak 23 bin yeni memurla ilgili kadro dağılımının yapıldığını, atama işlemlerinin de yakında başlamasının beklendiğini bildirdi.

Başesgioğlu, bu yıl Haziran ve Eylül aylarında iki ayrı Kamu Personel Seçme Sınavı yapılacağını da ifade etti.
Devlet Bakanı Başesgioğlu, 2008 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda toplam 23 bin adet açıktan atama izninin verildiğini hatırlattı..

Mevzuat çerçevesinde öncelikle bu kadroların dağılımının yapılması gerektiğine işaret eden Başesgioğlu, “Mevzuatımız, bu konuda da Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına görev vermiş bulunmakta. İlgili iki Bakanın teklifi ve Sayın Başbakanın onayı ile kadro dağılımı gerçekleşiyor. Biz de şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda 22 bin civarında açıktan atama iznini ilgili bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına dağıttık” dedi.

Dağıtım işlemini, kurumların personel ihtiyaçları, Türkiye genelindeki dağılım ve diğer kıstasları dikkate alarak yaptıklarını kaydeden Başesgioğlu, şöyle devam etti:
“Bunlar içinde en çok Milli Eğitim Bakanlığımıza açıktan atama kadrosu verdik. Bu yıl 10 bin kadro ile en fazla açıktan atama Milli Eğitim Bakanlığımızca gerçekleştirilecek. Bunu 2 bin 500 kadro ile Adalet Bakanlığı izliyor. Diğer Bakanlık ve kurumlarımıza da bu şekilde dağıtım yaptık. Şimdi kurumlarımız, boş memur kadrolarına bu dağılım içinde, açıktan atama şeklinde memur alımında bulunacak.
Açıktan atama kadroları yakında kurumlara tebliğ edilecek. Kurumlarımız, bunu nasıl kullanacaklar?.. Bu personeli, Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olan memur adayları arasından seçmek suretiyle temin edecekler. Gerekirse kendileri de sınav açmak suretiyle veya başka kurumlardan nakil suretiyle buraları dolduracaklar. Dolayısıyla kamu kurumlarımız, bu yıl memur kadrolarına bu şekilde eleman takviyesi yapabilecek. İhtiyaçları gidermek için bunu biran önce yapmakta da fayda var. Zaten kurumlarımız da bunu biran önce yapar. Atamalar, yakında başlar.”

BOŞALAN KADROLARA DA MEMUR ALINACAK

Devlet Bakanı Başesgioğlu, kamu kuruluşlarının açıktan atamanın yanı sıra, 2007 yılı içinde ölüm, istifa, emeklilik gibi nedenlerle boşalmış bulunan kadroların yüzde 50’si kadar ayrıca yeni memur alabileceklerini de ifade etti.

Başesgioğlu, “Diyelim ki, 2007 yılında istifa, emeklilik gibi nedenlerle 100 kadro boşalmışsa, kamu kurum ve kuruluşları, bu yıl 50 kadar kadroyu kendi inisiyatiflerini kullanarak, doldurabilecekler” açıklamasında bulundu.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL DE İSTİHDAM EDİLEBİLİR

Kamu kuruluşlarının sadece memur alımı yoluyla değil, sözleşmeli personel istihdam ederek de, personel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini vurgulayan Başesgioğlu, bu konuda da şunları söyledi:
“Sözleşmeli personel, memurlarla ilgili söylediğimiz sınırlar ve sayılar dışında kalan bir istihdam şeklidir. Kurumların kendi gösterecekleri ihtiyaçlar doğrultusunda, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığından da izin almak suretiyle, açıklarını giderme yollarından birisi de sözleşmeli personeldir.

Kurumlarımız yine 4-b’ye göre personel istihdam edebilirler. 4-b’nin belli bir sayısı yok. Bir kurum, bu kapsamda personel istihdam etmek isterse, onun da kendine özgü bir yönetmeliği var. 4-b bilindiği gibi daha çok nitelikli personel için mevzuatımıza girmiş bir düzenleme. Bu tür personeli daha çok Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı çalıştırıyor.”

HAZİRAN VE EYLÜL’DE KPSS VAR

Devlet Bakanı Başesgioğlu, Kamu Personeli Seçme Sınavının 2 yıl aradan sonra bu yıl Haziran ve Eylül aylarında tekrar yapılacağını da bildirdi.

28-29 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek sınava, 4 yıllık fakülte ve yüksekokul mezunlarının katılacağını belirten Başesgioğlu, 21 Eylül’deki sınavda ise 2 yıllık yüksek okul ve lise mezunlarının yarışacağını kaydetti.

Daha önceki yıllarda yapılmış sınavların geçerliliğini koruduğuna işaret eden Başesgioğlu, “Yeni mezun çocuklarımız var. Sanırım 2 yıldır sınav açılmadı. 2 yıldır okullarımızdan mezun olan çocuklarımızın da bu hakka kavuşması lazım. Her ne kadar sınava girenlerin hepsi yerleştirilemiyor gibi bir şey var ama diğer yandan da yarışma imkanından onları da mahrum etmemek lazım” diye konuştu.

YENİ MEMUR SAYISI 38 BİNİ BULACAK

Bu arada, Devlet Personel Başkanlığı yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşlarında geçen yıl emeklilik, ölüm ve istifa gibi nedenlerle 30 bin civarında kadronun boşaldığını belirtti.

Yetkililer, 23 bin kişilik açıktan atamadan ayrı olarak, kuruluşların boşalan kadroların yerine de yüzde 50 sınırı ile 15 bin yeni memur alabileceğine dikkat çekti.

Açıktan atama ve boşalan kadrolara yapılacak atamalarla birlikte yıl sonuna kadar kamuda yeni istihdam edilecek memur sayısının 38 bine ulaşabileceği vurgulandı.

NEREYE, NE KADAR MEMUR ALINACAK?

Öte yandan açıktan ataması yapılacak 23 bin kadronun 18 bin 594′ü genel bütçeye dahil 44 ayrı kuruluşa tahsis edildi.

636 kadro, 18 ayrı özel bütçeli kuruluşa paylaştırılırken, 140 kişinin de sosyal güvenlik kuruluşları bünyesinde görev yapması kararlaştırıldı.

Kontenjanları daha sonra belirlenmek kaydıyla 3 bin yeni memur kadrosu da, YÖK, ÖSYM, Üniversiteler ve Yüksek Teknoloji Enstitülerine verildi.

Bu şekilde dağılımı gerçekleştirilen kadro sayısı 22 bin 370 olarak belirlenirken, 630 memur kadrosu ise rezerv tutuldu.

Söz konusu düzenlemede bazı kuruluşlara tahsis edilen memur kadroları da şu şekilde tespit edildi:
KAMU KURULUŞLARI KADRO SAYISI

Başbakanlık 70

Anayasa Mahkemesi 10
Yargıtay 20

Danıştay 20

Milli Savunma Bakanlığı 70
İçişleri Bakanlığı 1.500
Dışişleri Bakanlığı 100

Maliye Bakanlığı 550

Milli Eğitim Bakanlığı 10.000
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 150
Ulaştırma Bakanlığı 50
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı 100
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 100

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 25

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20
Kültür ve Turizm Bakanlığı 250
Çevre ve Orman Bakanlığı 100
Jandarma Genel Komutanlığı 120
Emniyet Genel Müdürlüğü 100
Diyanet İşleri Başkanlığı 750
Gümrük Müsteşarlığı 350

Gelir İdaresi Başkanlığı 700

Hazine Müsteşarlığı 20
DPT 20
Dış Ticaret Müsteşarlığı 20
TÜİK 15
DSİ Genel Müdürlüğü 100
Karayolları Genel Müdürlüğü 75
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 250
SHÇEK Genel Müdürlüğü 150

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 70

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 100
Savunma Sanayi Müsteşarlığı 10
Yurtkur 100
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü 250
Devlet Opera ve Balesi G.M 28
Devlet Tiyatroları G.M 5
Orman Genel Müdürlüğü 50

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 50

İller Bankası 20
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 40

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 100


Ashampoo ClipFinder 1.46


Ashampoo ClipFinder v1.11 - Türkçe
Ashampoo ClipFinder 1.46
Ashampoo ClipFinder, en popüler video siteleri üzerinde arama ve video indirme işlemi yapabileceğiniz yeni nesil bir yazılımdır. Piyasadaki birçok yazılım, video sitelerinden innDirme yapabilme imkanı sunmaktadır fakat arama yapabilme özelliği Ashampoo ClipFinder yazılımına mahsus bir özelliktir.

Yazılımla arama ve innDirme işlemlerini tek bir fare tıklaması ile gerçekleştirebiliyor olmanız ne denli kullanışlı bir araç olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca yazılım dahili Türkçe dil desteğine sahiptir ve tümüyle ücretsizdir. Yazılımla isterseniz seçtiğiniz bir video sitesi üzerinde tekil arama yaptırabilir, isterseniz de tüm video portallarında toplu arama yaptırabilirsiniz.


Toplu arama yaptırmanız demek, internet üzerindeki en kaliteli video sitelerinin tümünde tek bir tıklama ile istediğiniz videoları bulabilmeniz demektir. Tekil arama ile ise, YouTube, Google gibi bir site seçerek yalnızca o site içinde arama yapmanızdır. Yapmanız gereken tek şey arama sözcüğünüzü yazmak "ara" düğmesine tıklamaktır.

Ashampoo ClipFinder finds and immediately downloads videos from YouTube, VideU, MyVideo & ClipFish at the click of a mouse.
After the picture and music files, now it’s time for the videos. Online portals like YouTube.com, MyVideo.de, VideU.de and ClipFish.de have long since become cult, they collect many funny and creative short videos. In the office and of course also in your everyday life in the meantime it is considered to be chic to call up the video portals for a short break and to start a couple of films to relax or for your own enjoyment.

The problem is that the offer of available videos has exploded so much in the past months that it is hardly possible to directly find the best contributions on an interesting topic. People who are in to the funny Star Wars parodies, the best animal films or quite seriously intended company presentations definitely need help with their
DOWNLOAD Ashampoo ClipFinder

Get Free KeyAmeliyathanede kene paniği
Ameliyathanede kene paniği

MUTLU YUCA'nın haberi

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi’nde kadın hastalığı nedeniyle ameliyata alınan bir kadının sırtına yapışmış kene gören hemşire paniğe kapılarak elindeki ameliyat iğnesini önce kendine, sonra da onu yatıştırmaya çalışan doktor ve diğer hemşireye sapladı. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ihtimaline karşı iki hemşire Ankara’ye sevk edilirken, doktor da izne ayrıldı.

Hemşire Arzu Ögren’in bir süre önce KKKA hastalığından yaşamını yitirdiği Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi’nde pazartesi Üroloji Uzmanı Dr. Fatih Altunrende, adı öğrenilemeyen hemşireler M.A. ve S.G., kadın hastalıkları rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören S.K.’nın ameliyatına girdi.

Ameliyat sırasında kadının sırtında kene görülmesi üzerine hemşirelerden biri paniğe kapıldı. Hemşire elinde bulunan ameliyatta kullanılan iğneyi önce kendine, sonra da onu yatıştırmak isteyen diğer hemşire ve doktora sapladı. Ameliyatın tamamlanmasının ardından Dr. Altunrende, yapılan testlerin ardından izne ayrılırken, iki hemşire de kontrolden geçmek üzere Ankara Numune Hastanesi’ne sevk edildi.

Ameliyat olan hastanın sırtındaki kenenin de çıkarıldığı, yapılan tahlillerin ardından taburcu edildiği belirtildi.

Hürriyet


Blu-ray'de son nokta: 500 GB
Blu-ray'de son nokta: 500 GB
25 GB ve 50 GB boyutlarındaki standart Blu-ray disklerin şimdilik yeterli olduğu ortada. Ancak yakın gelecekte çözünürlük ve dosya boyutları yükseldikçe, kapasite ihtiyacının daha da artacağına dikkat çeken Pioneer yetkilisi Brendan Sheridan, geçen ay çıkardıkları 400 GB'lık 16 katmanlı Blu-ray medyanın ardından şimdi de 500 GB kapasiteli disk için çalıştıklarını açıkladı.

Image

Henüz prototip aşamasında olan 500 GB Blu-ray disk, mevcut 400 GB'a 4 katman daha ekleyerek (her bir katman 25 GB) toplam 20 katmanda elde ediliyor. Böylece tıpkı çift katmanlı DVD'lerde olduğu gibi, tüm Blu-ray oynatıcılarla geriye dönük uyumluluk sorunsuzca sağlanıyor.
haber7.com
İnternet Explorer 8 ÇIKTIMicrosoft'un en son web tarayıcısı Internet Explorer 8 artık çekilebiliyor, sistemlere kurulabiliyor


Web tarayıcı arenasında Firefox'a karşı çok büyük bir mücadele veren ve kaybettiği pazar payını yeniden kazanmak için elini her zamankinden çabuk tutan Microsoft Internet Explorer'ın son sürümünü yayımladı.
Program indirmek ve sisteminize kurmak için tıklayın. (dikkat, bu sürüm İngilizcedir).


Internet Explorer 8 Beta 1 for Window XP SP2
http://rapidshare.com/files/135503116/IE8-WindowsXP-x86-ENU.rar

Internet Explorer 8 Beta 1 for Windows Vista
http://rapidshare.com/files/135504816/IE8-WindowsVista-x86-ENU.rar
CCLEANER 2.09.600 (no yahoo toolbar) MultilanguageCCLEANER 2.09.600 (no yahoo toolbar) Multilanguage
Pc temizlik & performans Aracı (tek-tık) özlellikle %temp% boşaltmada üstüne yok
Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.

"Cleaner" isimli sekme bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silmenize yardımcı olan temizlik bölümü. İki alt bölümden oluşan temizleme bölümünde Windows ve Uygulamalar isimli iki bölüm ile karşılaşıyorsunuz. İlk bölüm "Windows" işletim sisteminizin özellikleri ve ona bağlantılı olan yazılımlarla (Internet Expolrer, Windows Explorer) ilgili temizlik seçeneklerini belirleyebildiğiniz bölüm.

İkinci bölüm "Uygulamalar" ise bilgisayarınızda yüklü olan programların (Firefox, Opera, Safari, Adobe Photoshop, Adobe Reader, Microsoft Office, Nero, WinRAR, Media Player, eMule vb.) bilgisayarınızda bıraktığı kalıntıları ve yarattığı çöp dosyaları temizlemenize yardımcı oluyor.

Bilgisayarınızdaki işletim sistemi ve yazılım temizliğini gerçekleştirdikten sonra Kayıt Defteri bölümünüzdeki bütünlüğü sağlayarak sisteminizin performansınızı daha da arttırabilirsiniz. Kayıt Defteri bölümünde DLL Dosyaları, ActiveX ve Class Sorunları, Kullanılmayan Dosya Uzantıları, Yükleyiciler, Yardım Dosyaları vb. seçenekler ile işletim sisteminizdeki sorunları tarayabilir ve bunları CCleaner'a çözdürebilirsiniz.
CCleaner'in temizleyebildikleri:
• Internet Explorer önbelleği, Geçmişi, Çerezleri, Index.dat
• Geri Dönüşüm Kutusu, Geçici dosyalar ve Log dosyaları
• Son açılan adresler ve dosyalar.
• 3. parti uygulamalara ait son kullanılan dosyalar
• Firefox, Opera, Media Player, eMule, Google Toolbar, Netscape, Office XP, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip ve daha bir çok yazılımın geçmişini
• Gelişmiş Kayıt Defteri tarayıcısı ile kullanılmayan ve eski girdiler
• Dosya Uzantıları, ActiveX Kontrolleri, ClassID, ProgID, Program Ekle/Kaldır, Paylaşılmış DLL'ler, Yazıtipleri, Yardım Dosyaları, Uygulama Yolları, Simgeler, Hatalı Kısayollar ve dahası.. Temizlemeden mutlaka yedek alın.
• Windows Başlangıç Aracı
CCleaner Sürüm Değişiklikleri:
• Başlangıç aracını etkinleştirmek/devredışı bırakmak için seçim kutusu eklendi
• Çoklu taramalarda index.dat algılaması düzenlendi
• IE Geçmişi index.dat dosyalarının güvenli silinme işlemi düzenlendi
• INI dosyalarına işletim sistemi algılaması eklendi
• Vista Önizleme Resmi Önbelleği temizliği eklendi.
• ImgBurn temizliği eklendi.
• "Son Kullanılan Belgeler" temizliği için güvenli silme özelliği eklendi
• Vista'da "Son Kullanılan Belgeler" temizliği düzenlendi
• Chkdsk chk dosyalarının silinememesi ile ilgili sorun giderildi
• Kayıt Defteri temizliğinde "Tümünü seç" seçim kutusu eklendi
• Vista 64 bit sürümünde Başlangıç aracı sorunu giderildi
• Çeşitli arabirim düzenlemeleri yapıldı

http://www.4shared.com/file/55195210...leaner209.html
rar: cobalt75


K-Lite Mega Codec Pack 4.1.0

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.0
Bu çözücü paketi sayesinde tüm görüntü ve ses dosyalarınızı açabilir, donanımlarınızın desteklediği tüm özellikleri de sonuna kadar kullanabilirsiniz. Böylece Divx filmleriniz, DVD, VCD ve SVCD'leriniz ile tüm biçimlerdeki ses dosyalarınız daha güzel, net, hızlı ve sorunsuz bir biçimde oynatılacaktır.

K-Lite Mega Codec Pack combines the contents of three codec packs: K-Lite Codec Pack Full, QuickTime Alternative, and Real Alternative. It also includes some extra features: BSplayer and ffdshow. You can read about the features and included components
Type:Download Location:Hosted By:Speed:
HTTPDirect Download 1freenet.de****
HTTPDirect Download 2download.hr****
HTTPDirect Download 33dnews.ru****
HTTPDirect Download 4svethardware.cz****
0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle