site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner

Nuri Alço: Cep telefonları gazozdan daha tehlikeli

Nuri Alço genç kızları uyardı: Cep telefonuyla görüntü çekiliyor, ses kaydı yapılıyor, her türlü tuzak mevcutSinemada hep kötü adam rollerine çıkan Nuri Alço, filmlerinde hep bir mesaj olduğunu söyledi. Türk filmlerindeki ‘genç kızın gazozuna ilaç koyma’ sahnelerine gönderme yapan Alço, artık cep telefonlarının gazozdan daha tehlikeli olduğunu belirtti. Tatil yaptığı genç sevgilisi Gamze İrkek ile 8 yıldır birlikte olduklarını kaydeden Nuri Alço, evlenmek istediklerini dile getirdi.

Türk sinemasının kötü adam karekterlerinden Nuri Alço, genç sevgilisi Gamze İrkek ile Ölüdeniz’de yaptıkları tatili uzatmaya karar verdiklerini söyledi. 8 yıldır birlikte olduklarını, bu tatilde de aşk tazelediklerini belirten Alço, “En kısa zamanda düğün istiyoruz ama öyle milletin önünde şatafatlı bir düğün olmayacak” dedi. Rol aldığı birçok filmde, gazozlarına ilaç atarak bayılttığı genç kızlara tecavüz eden karekterleri canlandıran Nuri Alço, ‘gazozlu’ filmlerinin birer mesaj olduğunu savundu. Alço, “Artık gazozdan daha tehlikelisi cep telefonları oldu. Çünkü her an görüntüye alınabiliyor. Ses kaydı yapılabiliyor. Her türlü tuzak mevcut. Bunları gündeme getirmek gerekiyor” diye konuştu.

Anadolu’dan gelen üniversite öğrencisi genç kızların çektikleri eziyetleri, ailelerinin bilmediği birtakım sorunlarını beyazperdeye taşımak istediğini vurgulayan Alço, “Ders alınacak çok şey var. Yakında böyle bir film çekmek istiyorum” dedi.

Alço, politikaya girmeyi düşündüğünü de belirterek, memlekete faydalı olmak için her sanatçının ileriye dönük birşeyler yapabileceğini söyledi. (dha)


Alman olimpiyatçılar Playboy güzeli oldu

Geçtiğimiz günlerde ABD olimpiyat mayoları giyen Playboy güzellerinden sonra bu defa Alman olimpiyatçılar, Playboy güzeli olarak dergi sayfalarını süsledi. Üstelik çıplak!


“Playboy’a kapak olmak her babayiğidin harcı değil” açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Alman sporcu Katherina Scholz’un çıplak pozları, şimdi çok konuşuluyor.

Kendisine ve vücuduna çok güvendiğini söyleyen Scholz, 4 Alman sporcuyla verdiği pozlar için hiç pişmanlık duymadığını, ancak sporculuğu bırakıp modellik yapmak gibi bir fikri de olmadığını dile getirdi.

Scholz ile kameralara çıplak poz veren diğer sporcular ise Petra Niemann (Yelkenci), Nicole Reinhardt (Kano), Romy Tarangul (Judocu).

Alman hokey takımının yıldız oyuncuları, güzellikleri ve birbirinden seksi pozlarıyla, Playboy’un şimdi en çok konuşulan sayılarında birine imzalarını atıyor.

gereksizhaber.com


Youtube’a formül bulundu

6 hazirandan beri kapalı olan YouTube yakında açılabilir. Peki hangi formül düşünülüyor?Atatürk’e hakaret eden içerik nedeniyle 6 hazirandan beri kapalı olan video paylaşım sitesi YouTube, yerelleşme sayesinde yasaktan kurtuluyor.

Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri ve YouTube temsilcileri arasında yapılan görüşmelerde, sitenin Türkiye’ye özgü bir arama motoru kurması kararlaştırıldı. Siteye .tr ya da com.tr uzantılı adreslerden girildiğinde, İnternet Güvenliği Yasası’na göre suç sayılan Atatürk’e hakaret, porno, müstehcenlik, kumar ve intihara özendirme gibi içeriğe sahip videolar ayıklanacak.

Kurum başkanı Tayfun Acarer, YouTube‘un Almanya, Çin ve ABD için de benzer uygulamalara gittiğini belirterek, Türk kullanıcıları YouTube‘a “ülke hassasiyetlerini dikkate alan youtube.tr ya da youtube.com.tr adreslerinden giriş yapmaya” davet etti. Ayrıca site Türkiye’ye bir temsilcilik açacak ve bundan böyle Türkiye ile YouTube arasındaki hukuki ve idari işlemler bu vasıtayla yürütülecek.


Kadın polislere ‘kurşun geçirmez’ sütyen

Almanya’da kadın polislerin can güvenliklerini sağlamak amacıyla ‘kurşun geçirmez’ sütyenler hazırlandı.

Onlara “kurşun geçirmez sütyenler” diyorlar. Binlerce Alman kadın polis memurunun hayatını kurtarabilecek, “kurşun geçirmez sütyenler.” Yeni sütyenlerde hiçbir metal ve plastik parça bulunmuyor.

Bu ilk bakışta şaka gibi gelse de, aslında ciddi bir mesele. Fikrin sahibi olan kadın polis, kurşun geçirmez yeleklerle giyilen sütyenlerin tehlikeli olabileceğini söylüyor. Alman Federal Polisi’ne fırsat eşitliği konusunda danışmanlık yapan Carmen Kibat’a göre “Sıradan sütyenlerde kullanılan metal ve plastik parçalar kurşunun etkisiyle vücuda saplanabilir, kadın polisleri ciddi şekilde yaralayabilir.” Kibat, “Ben daima normal sütyenlerin güvenlik riski yarattığını düşünüp, onları değiştirmek istemişimdir” diyor.

Yeni sütyenleri onlarca kadın polisin denediği ve iki aylık deneme sürecinin sonunda bunların kadın polislere üniformalarının bir parçası olarak dağıtılmaya başlandığı belirtiliyor.

NEYE BENZİYOR?

Spor yaparken kullanılanlara benzeyen bu sütyenler beyaz, pamuk ya da polyesterden yapılma ve alt kısımdaki lastiklerinde de “POLİS” yazıyor. Ama en önemlisi göğsü altından destekleyen metal teller ve metal ya da plastik kopçalar kullanılmamış.

Her Alman kadın polise, farklı stillerdeki bu sütyenlerden üçer tane seçme şansı veriliyor. Alman Federal Polis Sözcüsü Rüdiger Carstens, yeni sütyen tasarımlarıyla öncü bir çalışma yaptıklarını belirtti. Sözcü Carstens, “Başlıca önceliğimizin memurlarımızın güvenliği olduğunu gösterdik” diye konuştu.

Bu sütyenleri giymeye teşvik edilen 3 bin Alman kadın polis arasında havaalanları, tren istasyonları ve sınır noktalarında görev yapan memurlar da var. Ancak “kurşun geçirmez sütyenleri” kullanmak mecburi değil. Karar, onlara kalmışMilli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bugün kadrolu ve sözleşmeli toplam 18 bin 193 öğretmen atayacak.
MEB’den yapılan açıklamaya göre 5-18 Ağustos 2008 arasında başvuruları alınan öğretmen adaylarının atamaları saat 10.00’da MEB Başöğretmen Salonu’nda düzenlenecek törenle bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek. Gün içinde atama sonuçları bakanlığın sayfasında yayınlanması bekleniyor.atama sonuçları için tıklayınız.


KPSS 2008 BRANŞ SIRALAMASI

ORTAÖGRETİM MEZUNLARI

ÖN LİSANS

LİSANS MEZUNLARITAPUYA 4 BİN MEMUR ALIMI

BUGÜN Gazetesi'nin yazısına göre Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 4 bin memura ihtiyacı var.
Tapudaki memurlar 1-2 yıl sonra kaçıyor!..
Türkiye genelinde 4 bin tapu memuruna ihtiyaç var ama kimse istemiyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, "Memurlar burayı sıçrama tahtası olarak kullanıyor. Bir iki sene duran kaçıyor" dedi.
Haziran ayında İstanbul'da özellikle gayrimüslim vatandaşlar başta olmak üzere yaşlı, kimsesiz ya da sahipsiz kişileri tespit edip, tehditle gayrimenkul tapularının devrini aldıkları ileri sürülen, 30 kişi gözaltına alınmıştı. Beykoz Tapu Kadastro Müdürü'nün de adının karıştığı 'domuz bağı çetesi', dikkatlerin yeniden tapu müdürlüklerine çekilmesine neden oldu.
Yaşanan bu olaylar, özlük haklarının yeterli olmayışı ve maaş azlığı yüzünden tapu müdürlükleri tehlike sinyalleri vermeye başladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BÜYÜK ŞEHİR BOŞ

Kurumda 17 bin kişinin çalıştığını söyleyen Zeki Adlı, çalıştırmak için memur bulamadıklarını belirterek, "İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük yerlere müdür de bulamaz olduk. Anadolu'da çalışan herhangi bir memuru metropole gönderemiyoruz. Sadece ailevi durumları olanları bulabilirsek gönderebiliyoruz" açıklamasını yaptı. Nitelikli eleman azlığından yakınan Genel Müdür, KPSS'den tercih yapanların tapu müdürlüklerini sıçrama tahtası olarak kullandığını ileri sürdü.

RİSK ÇOK FAZLA

"Aldığımız bir sıfır eleman iki üç senede ancak yetişebiliyor. Risk unsuru çok fazla. Gelen insanlar ilk etapta bunu bilmiyor. Parası az riski fazla olduğunu görünce kaçmanın yoluna bakıyor. Bir iki yıl içinde kurum değiştiriyor" diyen Adlı, Tapu memuriyetinin tercih edilmemesinin en büyük sebebinin ücretin ve özlük haklarının yetersizliği olduğunun altını çizdi.

300’DEN FAZLA MÜDÜRLÜK MAKAMI BOŞ
Beykoz Tapu Müdürlüğü'nde yaşanan olaydan etkilendiklerini söyleyen Adlı şöyle devam etti:
"Son zamanlarda yaşanan olaylar bizi olumsuz etkiledi. Biz de işi çok sıkı tutuyoruz. Sorumluluk da haddinden fazla. Tapuda yapılan işlemlerden dolayı eğer bir hata yapılır da zarar verilirse, bu zararı o işlemi yapan memurumuz ödemek zorunda. İşlemler, zaman aşımına tabi değil. Tapu çalışanların üzerinde bu kadar sorumluluk, bu kadar iş ve fazla mesai yükü var. Birinci derecedeki bir müdür bin 300 YTL alıyor... 4 bin memura acil ihtiyacımız var. Yönetici vasfında tapu sicil dairelerinde de 300 yüzden fazla boş müdürlük makamı var. Sınav açıyoruz ama müdür bulamıyoruz. İlk işe girme noktasında insanlar istekli ama sonra kaçıyorlar."
Osman ASİLTÜRK

BANKALAR’A 20 BİN PERSONEL

Memur olma umuduyla atama bekleyenlere bir umut’da bankacılık sektöründen.Bankalar bu yıl 20 bin eleman almayı planlıyor.
Bankaların şubeleşme ve istihdam atağı sürerken, sektörde bu yıl 20 bine yakın yeni personelin işe alınması planlanıyor. Hangi banka kaç personel almayı planlıyor?
Son yıllarda özellikle müşteri odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken, dünyadaki finansal piyasalarda yaşanan krize rağmen şubeleşme ve istihdam atağına devam eden bankalar, Türkiye’de bu yıl 20 bine yakın personeli işe almayı planlıyor.

YAPI KREDİ 3 BİNİN ÜZERİNDE, GARANTİ 2 BİN 600 KİŞİ ALACAK
Yapı Kredi Bankası, açılacak şubelerin sayısına paralel olarak, ihtiyacın da yoğun şekilde artacağından hareketle, 2008 yılı içinde Türkiye genelindeki şubelerde ve diğer birimlerde 3 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Büyüme stratejisine paralel olarak 2007 yılında başladıkları şube açılışlarına 2008 yılında da devam edecek olan ve geçen yıl 70 şube açan Yapı Kredi Bankası, 2008 yılında 160 şube açmayı planlıyor.

Garanti Bankası da, şubeleşme ve çalışan sayısını artırmaya devam ederken, 2007′de 106 şube açan bankanın geçen yıl sonunda şube sayısı 592′ye, çalışan sayısı da 14 bin 400′e ulaştı.

158 yeni şubeyle 2008 yılında 750 şube sayısına ulaşmayı hedefleyen Garanti Bankası, genişleyen şube ağından dolayı bu yıl sonunda çalışan sayısını 17 bine ulaştırmayı ve bu şekilde 2 bin 600 kişiye istihdam yaratmayı planlıyor.

AKBANK’TAN 2 BİN 700, ZİRAAT’TEN 2 BİN 500 KİŞİ

Türkiye ekonomisi istikrar ortamında büyümeye devam ettiği sürece şube sayısını artırmak isteyen Akbank da, bankaların önümüzdeki dönemde yüksek hız ve düşük maliyet sağlayan alternatif dağıtım kanallarına yatırım yapmayı sürdürecekleri, müşteri ilişkisini geliştirmek ve müşteri sadakatini artırmak amacıyla da verimliliği göz ardı etmeden şube ağlarını genişletmeye devam edeceklerini düşünüyor. Akbank, 2008 yılında bireysel, küçük ve orta ölçekli müşteri potansiyeline sahip yerlerde şube açmaya devam etmeyi planlıyor.

Son dört yıldır her sene ortalama 2 bin ila 2 bin 500 kişiyi işe alan, 2007 yıl sonu itibariyle toplam 2 bin 700 kişiyi işe başlatan Akbank, 2008 yılında da aynı trend ile işe alım yapmayı öngörüyor.

Her yıl ortalama 1100 kişinin emekli olarak ayrıldığı Ziraat Bankası da, bu yıl kadrosuna katacağı yeni personel sayısını 2 bin 500 olarak belirledi.

VAKIFBANK 100, HSBC 80 ŞUBE AÇACAK

Geçtiğimiz yıl 1700 kişiyi işe alan HSBC Bank, 2008 yılında yaklaşık bu sayıda yeni istihdam yaratmayı planlarken, yeni şube sayısında da 2007′deki 40 şubeyi ikiye katlayarak 80 yeni şube açmayı hedefliyor.

Denizbank, 2008 yılında 80 yeni şube açmayı ve 1500 kişiyi işe almayı öngörürken, Fortis de bu yıl 50 yeni şube açarak yıl sonunda şube sayısını 300′ün üzerine çıkarmayı, açılacak yeni şubelerle birlikte 1564 yeni çalışanı da bünyelerine katarak çalışan sayısında 7 bini aşmayı planlıyor.

Vakıfbank da, yıl sonuna kadar ülke genelinde 100 civarında şube açarak şube sayısını 484′e çıkarmayı hedefliyor.

Yeni açılan şubelerle birlikte yaklaşık 1000 personeli de istihdam etmeyi planlayan Vakıfbank, şu anda 8 bin 700 civarındaki çalışan sayısını yeni istihdam ile birlikte 10 bine yaklaştırmayı öngörüyor.

Finansbank ise, 2008 yılında 70 yeni şube açmayı ve 1750 kişiyi işe almayı, ING Bank Türkiye 50 şube açmayı ve yıl sonuna kadar 640 civarında kişiyi alarak 6 bin 700 çalışana ulaşmayı, Şekerbank ise yıl sonuna kadar 650 kişinin alımını gerçekleştirmeyi ve 2007 sonunda 235 olan şube sayısını 25 yeni şube ile 260′a çıkarmayı planlıyor.

Bu arada, bankalardan derlenen bilgilere göre, bazı bankaların 2008′de almayı planladığı personel ve açmayı hedeflediği şube sayıları yaklaşık olarak şöyle:

İŞTE ALINACAK PERSONEL SAYILARI

Banka Adı Personel Sayısı Şube Sayısı

—————– ————— ————

Yapı Kredi Bankası 3.000 160

Akbank 2.700 Sayı Belli Değil

Garanti Bankası 2.600 158

Ziraat Bankası 2.500 Sayı Belli Değil

HSBC Bank 1.700 80

Denizbank 1.500 80

Fortis 1.564 50

Vakıfbank 1.000 100

Finansbank 1.750 70

ING Bank Türkiye 640 50

Şekerbank 650 25


Gaziosmanpaşa Üniversitesi 4/B'li sağlık personeli alım ilanı

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünden : TOKAT

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Görevlendirilmek Üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B Maddesi Gereğince KPSS (B) Grubu Puan Sırasına Konulmak Kaydıyla Aşağıda Belirtilen Ünvanlarda Sözleşmeli Personel Alınacaktır.

Ünvanı Adedi Öğrenim Durumu
Hemşire 12 Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik veya Sağlık memurluğu bölümlerinden mezun olmak
Fizyoterapist 1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu mezunu olmak
Eczacı 1 Eczacılık Fakültesi Mezunu olmak
Ebe 1 Sağlık Yüksekokulu Ebelik bölümü mezunu olmak
Sağlık Teknikeri 1 Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbı Dökümantasyon ve Sekreterlik Bölümü mezunu olmak
Sağlık Teknikeri 1 Radyoloji Bölümü Önlisans mezunu olmak
Sağlık Teknikeri 1 Laboratuar, veya Tıbbi Laboratuar Önlisans programlarının birinden mezun olmak.
Toplam 18

İstenilen belgeler ve geniş açıklamalar Gaziosmanpaşa Üniversitesi www.gop.edu.tr. Adresinden temin edilecektir.Memurlara yapılacak 'ek ödeme'

Memurlara bu aydan itibaren verilecek "ek ödeme" ile ilgili kararnamenin önümüzdeki günlerde yayımlanması planlanıyor. Uygulama esaslarını belirleyen kararname yayımlandıktan sonra "ek ödeme" yapılacak.

Ek ödeme süreci ve uygulamaya ilişkin bilgi vermek amacıyla yarın Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nun basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'nun da aralarında bulunduğu "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair" 5793 sayılı kanun 6 Ağustos 2008 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

"Aynı unvana sahip, aynı işi yapan" kamu personeli arasındaki ücret farklılığı giderilmesini de hedefleyen yasal düzenlemeye göre, memurlara, 1 Temmuz 2006'dan bu yana 1850 gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda yapılan ödemenin yerine, en yüksek devlet memuru aylığının ek gösterge dahil yüzde 200'ünü geçmemek üzere her ay ek ödeme yapılabilecek.

Ek ödemenin oranı, görev yapılan birim ve iş hacmi, görevin önem ve güçlüğü, görev yerinin özelliği, çalışma süresi, personelin sınıfı, rütbesi, kadro veya görev unvanı, atanma usulü ile emsali veya benzeri görev ve unvanlarda bulunan personele yapılan ödemeler gibi kriterler dikkate alınarak, Maliye Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenecek.

Maliye Bakanlığının yaptığı çalışmaya göre, ek ödemede 10 puanlık artış, memur maaşlarına 50 YTL zam olarak yansıyacak.

Ek ödeme zammının yılın kalan bölümü için bütçeye getireceği maliyet, 546 milyon YTL olarak hesaplandı.

Yasaya göre, "makam, yüksek hakimlik, temsil veya görev" tazminatları da kaldırılarak, bunlardan yararlananlara ek ödemeden yararlanma imkanı getirilecek.SABANCI HOLDİNG İŞ FIRSATLARI• Genel Başvuru

>> Kariyer basamaklarını sağlam ve hızlı adımlarla tırmanmanız için arkanızda büyük bir güç olmalı. Türkiye ve dünyaya yayılmış güçlü yapısı, faaliyet gösterdiği tüm alanlardaki önder rolü ile Sabancı Holding gücü bir 'tık' yakınınızda.

• Staj Başvurusu

>> Üniversite Öğrencileri için Staj Olanakları Topluluk şirketlerimizde üniversitelerin önlisans, lisans ve yüksek lisans bölümlerinde eğitim gören öğrencilere staj olanağı tanınmaktadır. Staj programlarımızda öğrencilerin üniversitede aldıkları teorik bilgilerin uygulamalarını görmelerine yardımcı olmak ve iş yaşamı hakkında genel fikir sahibi olmaları amaçlanmaktadır.
NOT: Açılan sitede başvuru yapmak için üyelik istenmektedir.


BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ..


MİGROS İŞ BAŞVURUSU


Migros, Tansaş, Şok ve Macrocenter satış mağazalarımızın;

·
Ev İhtiyaç Maddeleri
·
Kuru Gıda
·
Et, Şarküteri ve Meyve/Sebze

departmanlarında görevlendirilmek üzere PART-TIME / FULL-TIME çalışmak isteyen en az lise mezunu / öğrencisi

Reyon Elemanları, Kasiyerler, Market Elemanları aranmaktadır.

CEZAEVLERİ İNFAZ KORUMA MEMURU ALIM İLANI


Adalet Bakanlığı, 35 bayan olmak üzere toplam: 600 infaz koruma memuru alımına dair ilanını yayınladı.


Başvuru tarihi: Başvurular 23 Temmuz 2008 Çarşamba günü başlayıp, 20 Ağustos 2008 Çarşamba mesai saati bitiminde sona erecektir.


1. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin değişik 5, 6, 9 ve devam eden maddeleri gereğince taşra kadrolarında münhal bulunan ve aşağıda yeri belirtilen 600 adet kadrodan 565 adedi erkek, 35 adedi bayan olmak üzere toplam 600 adet infaz ve koruma memurluğu kadrolarına merkezi sınavda en az 70 puan alıp, başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere kadro sayısının on katı kadar aday çağırılarak adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonlarınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır.


2. Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarınca yapılacak sözlü sınavda, Başvurularda 10-11 Temmuz 2004 (KPSS 2004) ve 17 Eylül 2006 (KPSS 2006) tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.


ADALET BAKANLIĞININ YAYINLADIĞI TAM İLAN METNİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZFİNANS BANK KARİYER OLANAKLARIKariyer Olanakları Finansbank'ta başarılı olan her eleman, başarısını devam ettirdiği sürece en üst kademeye kadar yükselme şansına sahiptir.
Bünyemizden yetişmiş başarılı gençlere şans vermek, başarıları, çalışkanlığı, iş ahlakı ve yetenekleri ile kendini kanıtlayan elemanlarımızı gerek bankamızda gerekse iştiraklerimizde üst düzey görevlere getirmek temel prensibimizdir.
Açık Başvuru Birimleri:
(Açılan sayfada "İnsan Kaynakları" sekmesini tıklayınız)


TÜRK HAVA YOLLARINA İŞ BAŞVURUSU


Türk Hava Yolları yılın her gününde açık olan online başvuru formu ile bünyesine katacak yeni personeller aramaktadır. Ülkemizin en popüler çalışma sektörlerinden biri olan Türk Hava Yolları'na ait web sayfasında şuan için açık iş pozisyonu olmamakla birlikte ilgili siteye sık sık ziyaretlerde bulunarak kontrol etmenizde fayda olduğunu belirtmek istiyoruz. THY için online iş formu burada...HAVA KUVVETLERİ DAİMİ İŞÇİ ALACAK


>> Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; T.C. HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 1’NCİ HAVA İKMAL MERKEZİ KOMUTANLIĞI’na daimi statüde 128 Normal İşçi alımının yapılacağı bildirilmiştir.
>> Başvuru şartları ve diğer bilgilerin yeraldığı siteye gitmek için lütfen TIKLAYINIZ...


JANDARMA: 149 SİVİL MEMUR ALACAK


>> Jandarma Genel Komutanlığı, çeşitli branşlarda toplam: 149 açıktan sivil memur alımı yapacağını bildirdi.


>>İlanda; hesap sorumlusu, maliye görevlisi, hizmetli, çocuk bakıcısı, kalorifer ateşleyicisi, berber, tamirci, veri kotrol ve hazırlama memuru, garson, aşçı, biyolog, psikolog, eczacı, veteriner, teknisyen, elektrikçi, mimar, mühendis, şoför, sıhhı tesisatçı, özel güvenlik, fotoğrafçı, zabıt katibi ve avukat gibi branşlar mevcut.


>> Başvuru yapmak için son (3) gün. Hemen başvuru yapmak için tıklayınız...


Toplam 26 parmağı var

Piyanistler, daktilocular ve terziler onu çok kıskanıyor çünkü onun ellerinde 12, ayaklarında ise 14 parmağı var ve o bununla gurur duyuyor, onları kendisine verilen bir armağan olarak görüyor.

Hindistan’ın Goa bölgesinde yaşayan Haramb Ashok Kumthekar’ın el ve ayaklarında toplam 26 parmağı var. Kendine uygun ne eldiven ne de terlik bulabilse de, Haramb bundan hiç şikayetçi değil. Ancak bir şikayeti var ki o da Guinness’in en fazla parmağı olan kişi unvanını elde edememiş olması.

Haramb Ashok’un ellerinde 12, ayaklarında ise toplam 14 parmağı var. Yine de bu sayıyla rekor kıramayan genç adam, Guinness Rekorlar Kitabı’na girememesinin sebebini bazı parmaklarının farklı kemiklere sahip olmasına rağmen yapışık sayılmasından ileri geldiğine bağlıyor. Guinness’te yeri olmasa da, Hindistan’da

Guinness’in benzeri olarak görülen Limca Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Devendra Harne isimli 13 yaşındaki bir çocuk, ellerinde 12, ayaklarında ise 13 parmağıyla dünya rekorunu elinde bulunduruyor. gereksizhaber.comO anlar

alt
BURADAN
3000 Adet Yemek Tarifi


3000 Adet Yemek Tarifi


3000 Adet Yemek Tarifi | Türkçe | 3.7 Mb | .PDF

http://rapidshare.com/files/56402047/3000_yemek_tarifi.rar.html


Turkcell, numara taşımaya hazırlanıyor

Image

Numara taşınabilirliği uygulamasının başlayacağı 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren cep telefonlarından 7 rakamlı arama yapılamayacağı bildirildi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, Turkcell abonelerinin şu anda kendileriyle aynı prefikse (0532, 0533) sahip diğer Turkcell müşterilerini, başındaki 4 rakamı tuşlamadan arayabildiği belirtilerek, numara taşınabilirliği uygulamasına geçişle birlikte bu durum sona ereceği ve 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren aramaların başına 0 konularak 11 haneli olarak yapılabileceği kaydedildi.

Turkcell, cep telefonu kullanıcılarının yeni durumdan haberdar olmaması halinde ciddi sıkıntılar yaşanabileceği öngörüsüyle müşterilerini bilgilendirme amaçlı duyurular yapmaya başlayacak.

Verilen bilgiye göre, ilk aşamada 1 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında 7 rakamlı arama yapan müşterilere bir uyarı yapılarak arama devam ettirilecek. İkinci aşamada, 1 Eylül'den itibaren ise bu kez müşterilere eksik numara çevirdiği hatırlatılacak ve numaranın başına sıfır koyarak 11 haneli arama yapılması gerektiği belirtilecek.

Uygulama başladıktan sonra Turkcell müşterileri sadece 444'le, 75'le ya da 80'le başlayan çağrı merkezi numaralarını ve katma değerli hizmetlerle ilgili IVR servis numaralarını 7 rakamla aramaya devam edebilecek. Ayrıca, kısa mesajlar yine operatör kodu koyulmadan 7 rakamla gönderilebilecek.habertekno.com


36 bin abonelik iptal!

Image

Avea, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğini iptal ettiğini duyurdu.

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, numara taşınabilirliğinin başarısı için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru beyanının önemli olduğunu belirterek, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğinin iptal edildiğini söyledi.

Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, GSM sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Numara taşınabilirliği uygulamasının başarılı olabilmesi için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru olmasının önemli olduğunu belirten Türktan, Türkiye'de bir çok abonenin abonelik sözleşmesinin
kullanıcı üzerinde olmadığının görüldüğünü, bu abonelerin hatlarını taşırken zorluk çekebileceğini dile getirdi. Operatörlere tanınan kimlik bilgileri doğrulama süresinin 1 Ağustos'ta sona erdiğinin ifade eden Türktan, Avea'nın şebekesindeki kimlik bilgilerini doğrulattığı, doğrulanmayan 36 bin kişinin ise aboneliğinin iptal edildiğini söyledi.

Sadece yüzde 6'mız numara taşınabilirliğini biliyoruz
Numara taşınabilirliği sisteminin alt yapısı için Avea ve Vodafone'un toplam 8 milyon dolar, Türkcell'in ise 2 milyon dolarlık yatırım yaptığının dile getiren Türktan, Kasım ayında numara taşınabilirliğinin başlayacağını hatırlattı. Numara taşıma sürecinin altı gün olacağına dikkat çeken Türktan, altı günün ardından geçiş aşamasında abonenin telefonunun bir saat kesileceğini vurguladı. Yaptıkları anket çalışmasına göre Türkiye'nin sadece yüzde 6'sının numara taşınabilirliği uygulamasını bildiğine dikkat çeken Türktan, yurttaşın numara taşınabilirliğinin alan kodu değişerek yapılacağını düşündüğünü ifade etti. Türktan, numara taşınabilirliğin ücretli olacağını dile getirerek, "5 YTL olsa iyi olur. 20 YTL olursa abone neden operatör değiştirsin" dedi.Vista Sidebar v2.5 (for XP)Vista Sidebar v1.7.8(for xp)


Vista sidebar for Microsoft Windows XP and Vista has gadgets like media players, google search, yahoo search and lots of more search engines. It has also gadgets like weather and system uptime and lots of more useful gadgets.

The sidebar uses 50% less RAM and is faster than the original Microsoft Sidebar with more extras and works on Microsoft Windows Vista and XP. Thoosje´s Vista Sidebar is also part of the Vista Transformation Pack that turns your XP OS into Windows Vista.

This new versions runs stable and small bugs have been resolved.What's New in version 2.5:

 • [ADDED] Option To Stretch Sidebar to Fit Tasktbar
 • [ADDED] Feed Manager for Sidebar RSS Reader Gadget
 • [ADDED] Software Search Softonic Gadget
 • [ADDED] Option for mail Gadget to Save Acount Settings
 • [UPDATED] All Saving and Loading Scripts for each Gadget
 • [UPDATED] RSS Reader Gadget Layout
 • [UPDATED] Weather Gadget's Forecast Layout
 • [UPDATED] Callender Gadget skin
 • [UPDATED] WMP Gadget skin
 • [UPDATED] Gadget Menu glass layout and icons
 • [UPDATED] Run Gadget skin
 • [UPDATED] Context Menu structure for each Gadget
 • [FIXED] WMP Gadget didnt dock with the Sidebar
 • [FIXED] Picture Gadget Didn't save Slideshow Timer's value
 • [FIXED] Stickie Gadget Didn't load saved notes
 • [FIXED] Calculator's Close button didn't show
 • [FIXED] Callender Didn't save Selected startday of the week
 • [FIXED] Search Gadget's Search Engine menu didn't always show properly
 • [FIXED] Torrent Search Gadget's Search Engine menu didn't always show properly
 • [REMOVED] Vista CPU skin
 • [REMOVED] D: HDD Gagdet option
DOWNLOADDriver Magician 3.32Driver Magician 3.28
Driver Magician 3.32
Driver Magician, Windows işletim sisteminde, güncelleme, düzenleme ve aygıt sürücülerini yedeklemek için çözümler sunan bir yazılım.Sisteminizde bulunan her donanımı teşhis ederek, sabit diskten ortak sürücüleri ortaya çıkartıp ve seçeceğiniz konuma onları yedeklemeye yarar. Bilgisayarınızı biçimlendirseniz, tekrar kurup, yükseltme yapsanız bile elinizde bulunan "kayıtlı" sürücüleriniz sayesinde bilgisayarınıza gerekli donanımları tekrar yükleyebilirsiniz. Bu sayede eğer kayıt altına aldıktan sonra bir sürücü dosyasını kaybetseniz bu program sayesinde kurulum yapabilirsiniz.Driver Magician, veritabanında bulunan sürücüler için internetten sürücü güncellemesi yapma imkanı da tanır.

Driver Magician offers a professional solution for device drivers backup, restoration and update in Windows operating system. It identifies all the hardware in the system, extracts their associated drivers from the hard disk and backs them up to a location of your choice. Then when you format and reinstall/upgrade your operating system, you can restore all the "saved" drivers just as if you had the original driver diskettes in your hands. After one system reboot, your PC will be loaded and running with the required hardware drivers

DOWNLOADPortable Opera 9.52 Build 10108 FinalPortable Opera 9.52 Build 10108 Final

Portable Opera 9.52 Build 10108 Final | Size: 17 MB
Opera lets you surf the Internet in a safer, faster, and easier way. One of the most full-featured Internet power tools on the market, it includes pop-up blocking, tabbed browsing, integrated searches, and advanced functions like Opera's groundbreaking E-mail program, RSS Newsfeeds and IRC chat. You can customize the look and content of your browser with a few clicks of the mouse.

Opera started out as a research project in Norway's largest telecom company, Telenor, in 1994, and branched out into an independent development company named Opera Software ASA in 1995. Opera Software develops the Opera Web browser, a high-quality, multi-platform product for a wide range of platforms, operating systems and embedded Internet products.

Opera is known as the fastest and smallest full-featured browser, a first choice for people using older PCs and Windows 95 and a brilliant alternative to the default IE from Microsoft. Opera, first of all, is client World Wide Web, that is the program for extraction of the information from WWW as the documents created with help HyperText Markup Language (language of a marking of hypertext HTML).
Low requirements to resources of system. Opera will work even on 386 computer about 6 MB of operative memory. MDI the interface. You can open without special expenses of memory any quantity of windows inside one working window, having chosen thus a tabulared or cascade mode
DownloadHükümran Senfoni Online


alt


ODTÜ Teknopark'ta genç yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen ve dünya oyun pazarında yarışa giren Hükümran Senfoni Oyunu, internet üzerinden 3 ayda 100 bin kullanıcıya ulaştı.

ODTÜ Teknopark'taki Ceidot Oyun Stüdyoları yöneticisi Erkan Bayol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 Mayıs 2008'de 1. Tur Açık Beta testlere başlayan Hükümran Senfoni Online'ın, 3 ay içerisinde 100 bin kayıtlı kullanıcı barajını geçmeyi başardığını bildirdi.

Bayol, oyunun henüz açık beta aşamasında bulunmasına rağmen Türk oyunseverlerin gösterdiği ilgi ve güvenin ''olağanüstü'' olduğunu söyledi,

Türkiye'de en çok oynanan ve Almanya'da üretilen tarayıcı tabanlı oyunlardan Travian'ın 2004 yılında yayınlanmaya başlandığını ve o dönemden bugüne kadar Türkiye'de 400 bin dolayında oyuncusu olduğunu anlatan Bayol, ''Yani 4 yılda 400 bin seviyesine gelmiş bulunuyorlar ki bu rakam ciddi bir başarıdır'' dedi.

Yine Almanya'da geliştirilen Ogame'nin 2002'de çıktığını ve Türkiye'deki oyuncu sayısının da 300 bin civarında olduğunu ifade eden Bayol, şöyle konuştu:

''Bu oyunlar, dünyanın en büyük yayıncıları tarafından yayınlanan ve çok eski oyunlar. Kendi türlerinde hepsi birer klasik. Bu oyunların bu kadar uzun zamanda ulaştığı oyuncu kitlesine bakarsak Hükümran Senfoni Online'ın henüz test aşamasında olmasına rağmen, 3 ay gibi kısa bir zamanda 100 bin rakamını geçmesi ciddi bir başarı. Büyük ihtimalle oyun, Türkiye'de bugüne kadar en hızlı büyüyen tarayıcı tabanlı oyun oldu. Bu hızla giderse birinci yılın sonunda Türkiye'nin en çok oynanan tarayıcı tabanlı oyunu olacak.

BURADAN


IcoFX 1.6.3


http://icofx.ro/images/prev.png

coFX is an award winning freeware icon editor. It is an all-in-one solution for icon creation, extraction and editing. It is designed to work with Windows XP, Windows Vista and Macintosh icons supporting transparency.

With a wealth of tools and more than 40 effects at your fingertips, there’s virtually no limit to the icons you can create. You can easily convert your favorite images into icons, or icons into images. IcoFX gives you the possibility to create icon libraries or change icons inside exe files. Create a favicon for your website or blog.

Convert your Macintosh icons to Windows icons and vice versa. With IcoFX you can extract icons from other files, including Windows Vista and Macintosh files. You can easily work with multiple files using the batch processing capability of IcoFX.

IcoFX bir simge (icon) yaratma ve düzenleme yazılımıdır. Arayüzüne bakıp fotoşopcuk diyebileceğiniz IcoFX'te 40'tan fazla efekt ile simge yaratabilir veya beğendiğiniz resmi simgeye çevirebilirsiniz. Saydamlık desteği sayesinde Windows XP ve Vista simgelerini düzenleyebilirsiniz. Simge paketlerinden (Windows Vista dahil) simge çıkarabilirsiniz. Toplu işlem özelliğiyle çok dosyayı daha hızlı işleyebilirsiniz.

Özellikleri:
# PNG sıkıştırmalı Vista simgeleri desteği
# Saydamlık (alfa kanalı) desteği
# Toplu işlem
# 40'tan fazla efekt
# Özel filtre yaratma
# 256×256'ya kadar çözünürlük seçeneği
# Veri tipleri: 2, 16, 256, gerçek renk, gerçek renk + alfa
# 32 bit exe ve dll'lerden simgeleri çıkarabilme
# Resimleri saydamlık özelliği ile beraber ekleme/çıkarma
# Birçok çizim aracı
# Saydamlık, parlatma/karartma, bulanıklaştırma/keskinleştirme araçları
# Tek tıklamayla resimden simge yaratma
# Karşıtlık, parlaklık, renk, doygunluk, saydamlık ve renk dengesi ayarı
# Resimlerin boyutunu değiştirme
# Resimleri soluklaştırma
# Resimlerin ışık geçirgenliğini (opacity) artırma/azaltma
# RGB ve HSB renk seçeneği
# Beğenilen renkleri saklama
# Masaüstünden resim yakalama
# Hassas çalışmalar için ızgara (grid)
# Sürükle-bırak özelliği
# İstenen açıda resim döndürme

IcoFX 1.6.1 - полнофункциональный и полностью бесплатный мультиплатформенный редактор иконок. Данная версия работает в Windows Xp и Windows Vista.
Программа позволяет делать самые сложные иконки с любыми эффектами, включая объем и прозрачность.
Интерфейс прост, красив и удобен. Изначально программа создавалась для пользователей компьютеров Apple, и вы безусловно оцените эргономику интерфейса
DOWNLOADHamachi for Windows 1.0.3.0

http://fredfred.net/skriker/images/fred/2005/other/hamachi.png
Hamachi for Windows 1.0.3.0
Hamachi is a zero-configuration virtual networking application enabling secure direct communications between any two computers on the Internet regardless of the presence of firewalls or address translation devices on the route between them. In particular, it can create true peer-to-peer network between two computers each residing behind its own broadband router. Sleek and simple interface, fast and transparent operation.

Hamachi, pek çok değişik amaç için kullanabileceğiniz özel bir VPN (Virtual Private Network) uygulamasıdır. Bu uygulama ile internet üzerinde bir yerel ağ (LAN) veya VPN kurabilir, işyerinizden evdeki bilgisayarınıza bağlanabilir, arkadaşlarınızla LAN üzerindeymiş gibi oyun oynayabilir veya dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Hamachi'yi diğer programlardan ayıran en önemli özellikler, kullanmak için hiçbir ayar yapmanızın gerekmemesi, hızlı ve güvenli olmasıdır.Her geçen gün popülerleşen Hamachi programı ile multiplayer oyunları internet cafeye gitmeden bilgisayarınızda diğer arkadaşlarınızla internet üzerinden oynamanız mümkün
DOWNLOAD

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7
K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 | 17.49 MB

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 Bu çözücü paketi sayesinde tüm görüntü ve ses dosyalarınızı açabilir,donanımlarınızın desteklediği tüm özellikleri de sonuna kadar kullanabilirsiniz.Böylece Divx filmleriniz, DVD, VCD ve SVCD'leriniz ile tüm biçimlerdeki ses dosyalarınız daha güzel, net, hızlı ve sorunsuz bir biçimde oynatılacaktır.

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 K-Lite Codec Pack is a collection of codecs, DirectShow filters and tools. Codecs and DirectShow filters are needed for encoding and decoding (playing) audio and video formats. The K-Lite Codec Pack is designed as a user-friendly solution for playing all your movie files. With the K-Lite Codec Pack you should be able to play all the popular audio and video formats and even some rare formats.

The K-Lite Codec Pack always very up-to-date with the newest (and/or best) versions of the components. The installation is fully customizable, meaning that you are able install exactly those components that you really want. Uninstallation removes all files and registry entries created by the pack. It is extremely easy to make a fully customized unattended installation. It tries to avoid potential problems with existing codecs and even fixes some problems. The pack is able to detect broken codecs and filters on your system, and remove them for you. It is a very complete package, containing everything you need to play your movies. Suitable for both novice and expert users. The K-Lite Codec Pack works on Windows 2000/XP/2003/XP64/Vista.

more info @http://www.codecguide.com/about_mega.htm


0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle