site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
Televizyon reklamlarında manavın tezgahında elinde patlıcan “Bu değil de bunun bir üst modeli varmış, o süpermiş” diyen adam aslında bilişim ürünlerine ve özellikle cep telefonlarına olan ilgimizin kısa ve net bir özeti. Millet olarak her zaman en iyisini, en yenisini istiyoruz. Siz de en yenisi ve en iyisi peşindeyseniz, son 15 günde ya da önümüzdeki 15 günlük süre zarfında raflarda olacak yeni ve son teknoloji ürünü cep telefonlarına bir göz atmanızda fayda var.

EN SON ÇIKAN, EN İYİSİ DEĞİLDİR!


“Bu değil de bunun bir üst modeli varmış, o süpermiş” anekdotuna takılı kalırsanız bazen yanılabilirsiniz. En son çıkan, her zaman en iyi demek değildir. Bazen sadece en yeni olarak kalır. Almak istediğiniz telefonun üzerinde bulunan özellikler ile sizin gerçek ihtiyacınız olan özellikleri karşılaştırın. Böylelikle daha makul fiyatlı bir cep telefonu seçimi yapabilirsiniz.

GERÇEKTEN KAMERA İHTİYACINIZ VAR MI?


Kameralı olsun! Peki kaç piksel olmalı? “2mp’den az olursa rezil olur muyum eşe dosta” diye düşünmeyi bir kenara bırakın. Kamera da dahil, cep telefonu üzerindeki kullanım alışkanlıklarınızı şöyle bir gözden geçirin. Gerçekten kamera kullanıyor musunuz ve ne kadarlık bir çözünürlük işinizi görecek, bu tarz ayrıntıları satın almadan önce belirlemenizde fayda var. “Mutlaka kamera olmalı, resim çekiyorum ve çektiğim resimleri basıyorum” diyorsanız, 2mp ve üzeri bir entegre kamera işinizi görecektir. Daha azı baskıda sorun yaratacaktır.

UMTS / HSDPA YA DA 3G OLMALI MI?


“Neden bahsediyor bu adam” dediğinizi duyar gibi oluyorum. Teknoloji sizin için sadece bir araç ise bunlar sizin için hiçbir zaman bir şey ifade etmeyecek zaten. Sesli görüntü, multimedya deneyimi ya da cepten hızlı internet deneyimi sunacak bu teknolojiler şu an için bize biraz uzak. Ülkemizde bu tip teknik altyapılar şu an için verilemiyor. Ancak gelmeyecek mi derseniz tabii ki gelecek. Ama o gelene kadar siz zaten bugün yarın almayı düşündüğünüz telefonu çoktan değiştirmiş bile olabilirsiniz. Küçük bir ayrıntı; mms teknolojisi kullanmayan bir ülke olarak kişisel fikrim, 3G üzerinde çalışan ve daha maliyetli servislere ülkemiz insanı belli bir süre uzak durmayı tercih edecektir. Durup bir düşünün; şu ana kadar kaç kez ‘MMS’ gönderdiniz ki?

HAFIZA ÖNEMLİDİR


Dillendirilmese de cep telefonu kullanıcılarının ortak derdi hafızadır. Birinci sorun; telefon defteri hafızasının kısıtlı olması ve ikincisi ise veri depolama için kullanılan alan. Her ikisine de dikkat ederek tercih yapmanız, eski bir dost ile karşılaştığınızda mahalleden birinin ismini telefon defterinizden silmenize ya da üç kare resim çektikten sanra dördüncüyü çekemiyorum demenizi engeller.

TELEFON ÖZELLİKLERİ


Yazıda özelliklerden çok, yeni çıkmış ya da çıkacak telefonlara değinmek istediğim için size teknik bir ağızla alacağınız telefonda şu da olsun, bu da olsun şeklinde bilgiçlik yapmayacağım. Video, kamera, bluetooth, hafıza kartı, işletim sistemi, ağırlık ve internet bağlantısı için wireless dikkat etmeniz gereken noktalar. Müzik ve video ya da bir cep bilgisayarı arıyorsanız daha önceki yazılarımıza bir göz gezdirmeniz yararlı olacaktır. **

SON 15 GÜN İÇERİSİNDE YA DA ÖNÜMÜZDEKİ 15 GÜNLÜK SÜRE ZARFINDA RAFLARDA OLACAK YENİ CEP TELEFONLARI

BenQ’dan iki farklı model / Birinci modeli EF71

BenQ son 15 gün ve önümüzdeki 15 gün kategorisinde iki farklı model ile yazımızda yer alıyor. İlk modeli EF71, kapaklı ve alternatif pembe rengi ile göze batan bir model. Bu modelde dikkatimi çeken özellikler; video konferans için webcam özelliği, sınırsız video kaydı ve oynatma için entegre 30 fps kamera oldu. Müzik çaları ve 2mp kamerasının olması da artı bir etken. Kamerada gece modu olması ayrıcalık. Bluetooth, WAP 2.0 gibi bağlantı seçeneği, arttırılabilir hafıza yuvası ve tüm bu özellikleriyle 350YTL’lik fiyatı bu ürünü satın alınabilir yapıyor.

596_3_1197_11.jpg

BenQ ikinci modeli S81

BenQ ikinci modeli S81 ile listemize giriyor. Bu model UMTS desteği ile dikkat çekiyor. Çift kamera ile video konferans desteği, 1,3mp kamera ve 10X zoom özellikleri ilk anda göze batanlar. E-mail desteği ve mp3 çalabilmesi elbette ki artı bir özellik. Ayrıca; sade, düz bir tasarım ve BenQ’da görmeye alıştığımız siyah ve duru dizany hemen dikkat çekiyor. GPRS ve bluetooth bu modelde de var. USB 2.0 desteği yerine 1.1 desteği mevcut. EF71 Son Kullanıcı Fiyatı 350 YTL

596_3_1188_2.jpg

Samsung, E200 ile listeye giriyor

En çok satanlarda listeyi zorlayan Samsung, E200 ile bar segmentinde satış yakalamaya çalışıyor. 1.3 megapiksel kamera, MP3 çalar, FM radyo, video kayıt çoklu ortam yetenekleri, MicroSD hafıza kartı desteği, Bluetooth ve USB bağlantısına sahip. Yalnızca 95 gram ağırlığında ve 9.9 mm inceliğinde. USB ve bluetooth bu modelde de yerini almış. Ürünün satış fiyatı 348 YTL

596_3_1198_12.jpg

Birçoğunuz HTC markasını tanımıyor olabilir

HTC ülkemiz pazarında yeni bir marka. Üç farklı distribütör kanalı ile satış yapıyorlar. Ama yazımıza konu olan modeli ülkemize Casper getiriyor. Özellikle bir cep bilgisayarına sahip olmak isteyenler için ideal bir seçim. Ergonomik sürgülü bir klayvesi, 2mp kamerası, wireless kartı ve windows mobile 5.0 işletim sistemi ile tam bir cep bilgisayarı. Tek eksiği windows mobile 6.0 kullanmaması. HTC P4350’nin fiyatı 749 $ + KDV

596_3_1192_6.jpg

Yeni bir marka daha

Her geçen gün büyüyen cep telefonu pazarında yeni bir marka daha Genccell ile birlikte ülkemizde satışa sunuldu. Gsmart i350 bu markanın bir ürünü. HTC P4350 gibi o da bir cep bilgisayarı. Windows mobile 6.0 işletim sistemi kullalan Gsmart PDA NAVTURK işbirliği ile entegre GPS (Global Positioning System – Küresel Yer Belirleme Sistemi) kullanabilme imkanı da sağlıyor. İstenmeyen numaraları engelleme özelliği ve pil ömrü ile dikkat çekici bulduğumuz bu PDA üzerinde, standart bir windows mobile PDA’de olması gerekli tüm özellikler mevcut. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi ulaşmadı elime. Yakın zamanda raflardaki yerini alacak. Maksimum düzeyde bir fiyat beklentim var ama onu kendime saklamak istiyorum.

596_3_1193_7.jpg

Bildiğiniz Nokia

Türkiye pazarında lider oyunculardan olan Nokia, Comminicater serisinin yeni modeli e90 ile listede yerini alıyor. 3.2 megapiksel flaşlı ve otomatik odaklı kamera, görüntülü görüşme için QCIF kamera, HSDPA ve 3G desteği ürünün ilk dikkat çeken yönleri. Bu serideki tasarım her zamanki gibi şık ve işlevsellik ön planda. Müzikçalar ve FM radyosunun olması ayrıcalık. Ama en dikkate değer yanı; HSDPA ve 3G desteği olmasına rağmen wireless kartı da üzerinde barındırması. Entegre GPS olmasına karşın, kutu içerisinde bir navigasyon hizmeti yok. On dört günlük bekleme süresi ile de sınıfında lider. Ürün fiyati ise KDV dahil 1.980 YTL.

596_3_1189_3.jpg

İsmi gibi farklı; Xenium 9@9r

Piyasada siyah ve gümüş olarak bulunan ürünün üzerinde 1.3mp'lik bir CMOS kamera bulunuyor. 82 gr'lık ağırlığı ortalamanın altında. 97x52x16 mm boyutlarında olması onun ele oturmasını sağlıyor. 262K TFT ekranının yanı sıra 8,5 saaate yakın bir konuşma süresi sunuyor. Renkli ekranı aktif hale getiren aramalar, mesajlar, oyunlar, konuşma süresi ve bluetooth, mobil TV gibi özellikler telefonunuzun bekleme süresini azaltan unsurlar.

596_3_1196_10.jpg

Sony-Ericsson, W580 ile her zamanki şıklığında

W580 Eylül ayı gibi satışa sunuldu. Bu modelde 2mp kamera, EDGE, kutu içerisinde 512 MB Memory Stick Micro standart olarak geliyor. Pek tabii ki walkman telefon olduğunu da hatırlatalım. W580 şarkı listesindeki şarkılar tek sallamayla yeniden düzenlenebiliyor. Tek tuşla çalıştırılan uygulama ile çalan şarkıdan sıkıldığınızda tek yapmanız gereken, telefonu bir kez sallamak. İşlem sonrası telefon mevcut listeyi yeni bir şekilde sıralıyor. W580 320 € fiyatı ile makul bir seçenek.

596_3_1199_14.jpg

Sony-Ericsson, S500 ile farklı bir yerde

14mm’lik bu telefondaki temalar kullanıcının arzusuna göre programlanabiliyor. 2.0 megapiksel kamerasıyla kaliteli fotoğraf çekilebilen S500’deki resimler blog ortamına kolaylıkla aktarılabiliyor. 2.5 nesil kayar kapaklı (GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900) telefon Sony Ericsson S500 özellikle bayan kullanıcıları hedef alıyor. Masaüstü ya da telefon menüsündeki görseller, mevsimler değiştikçe otomatik olarak değişebiliyor. Stil bir telefon almak isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Fiyatı S500 290 €

596_3_1187_1.jpg

Parmak İzi güvenliği cep bilgisayarında

İki farklı model ile yakın zamanda piyasada olacak Toshiba PDA’ler parmak izi güvenliğine sahip. Cep telefonlarında güvenli web bağlantısı ve e-mail kullanmak isteyen bilinçli cep telefonu kullanıcıları, PORTEGE G500’ün HSDPA ve WiFi bağlantı avantajıyla internet tarayıcı ve e-mail’i destekleyen full kablosuz yüksek kalite kompakt “slider (kayan kapak)”a sahip olacaklar. Bu özellikler PC telefon entegrasyon teknolojisi a2.3 QVGA ekran ve uzun ömürlü mükemmel pil ile tamamlanmış. Windows mobile işletim sistemi kullanan bu PDA, Eylül ortası gibi satışa sunulacak.

596_3_1195_9.jpg

Portage G900

PORTEGE G900; genişletilmiş ekranı (3” Wide-VGA), sınıfında geliştirilmiş hareket halindeyken internet tarayıcıyı kullanabilmesi ve panoramik çalma özelliğiyle “yatay format slider”dır. Bu ürüne; tam bir klavye, PC telefon entegrasyon teknolojisi ve WLAN, HSDPA, WiFi ve Bluetooth bağlantısı da dahil edilmiş. Windows Mobile işletim sistemi kullanan ürün Eylül sonu gibi ülkemizde olacak.

596_3_1194_8.jpg

LG’den yeni bir model; KE500

2 mega piksel kamerası ve 4x dijital zoom seçeneği ile kaliteli görüntü seçeneği sunan ürün, stil sahibi kullanıcılara, gümüş kaplama görünümü ile göz kırpıyor. KE500, Bluetooth ve FM Radio özellikleriyle de dikkat çekiyor. Ürün yakın zamanda raflardaki yerini alacak.
596_3_1191_5.jpg

FM radyolu bir diğer model KG 270

Cep telefonlarının tercih edilmesinde en önemli rollerden birine sahip olan ‘ FM Radyo’ özelliğini de barındıran LG KG270, kullanıcılarına istedikleri her an müzik dinleme şansı sunuyor. Sağladığı LCD ekran ile tüketiciye eğlenceli bir kullanım sağlayan ürün, ince görünümü ve uygun boyutları (98x45x 12.9) sayesinde taşıma da kolaylık da sağlıyor. Ayrıca 105 YTL’lik uygun fiyatı sayesinde FM radyolu bir cep telefonu almak isteyenler için ideal bir seçim.

596_3_1190_4.jpg

0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle