site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
Sabit ücret kalkıyor,paralar geri ödeniyor


Mahkeme, Türk Telekom'un abonelerinden aldığı "sabit ücret"in alınmasının hukuki olmadığına karar verirken, 2007'den bu yana abonelerden alınan tüm paranın faizi ile iadesine hükmetti.

Nevşehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Türk Telekom'un abonelerinden almakta olduğu "sabit ücret"in alınmasının hukuki olmadığına karar vererek; Türk Telekom'un 2007 yılından bu yana aldığı tüm parayı yasal faizi ile beraber ödenmesine karar verdi.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi tarafından yargıya taşınan ve yaklaşık 8 aydır süren Türk Telekom tarafından alınan "sabit ücretler" bundan sonra artık alınmayacak. Nevşehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ni, 2008/96 Esas Nolu kararında Türk Telekom tarafından sabit ücret alınmasını hukuki bulmayarak, abonelerin lehine bir karar verdi.

TÜRK TELEKOM 600 MİLYON TL ÖDEYECEK

Mahkeme, 2007 yılından bu tarafa Türk Telekom'un aldığı parayı da yasal faizi ile beraber ödenmesine karar verdi. Türk Telekom aboneleri, 2 senedir kesilen sabit ücret miktarı yasal faizi ile beraber kişi başı 300 TL'yi bulurken Türk Telekom'un yaklaşık 20 milyon olan abonelere ödeyeceği miktar 600 milyon TL'yi bulacak.

TÜRK TELEKOM'UN TALEBİ REDDEDİLDİ

Nevşehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen kararda gerekçeli kararın sonra açıklanacağı bildirilerek, "Davanın kısmen kabul ve kısmen reddi ile hakem heyetinin dava konusu sözleşmenin geçersizliğine ilişkin kararının kaldırılmasına, taraflar arasındaki abonelik sözleşmesinin 23. maddesinin ilk paragrafı ve 25. maddesinin iptaline, davalı tüketiciye yönelik sabit ücret uygulamasının kaldırılması ve sabit ücret olarak ödenen bedellerin tüketiciye iadesine ilişkin hakem heyeti kararının kaldırılmasına yönelik davacı talebinin reddine dair, davacı vekili ve davalının yüzlerine karşı, kesin olarak verilen karar açıkça okundu, usulen anlatıldı" denildi.

PARALARINI GERİ İSTEYENLER TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURACAK

Türk Telekom'un fatura yolu ile tahsil etmiş olduğu sabit ücretleri tekrar geri almak için sabit hat kullanıcılarının öncelikli olarak tüketici hakem heyetlerine başvuru yapmaları gerekiyor.

Türk Telekom'un karara itiraz etmesi halinde, konu Yargıtay'ın ilgili dairesi tarafından tartışılacak. Yargıtay'ın ilgili dairesinin de Nevşehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararını onaması halinde karar kesinleşecek.Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, internet üzerindeki Özel İletişim Vergisinin (ÖİV) yüzde 15!den 5'e düşürüleceğini söyledi.

Maliye Bakanlığı Kemal Unakıtan, gazetecilere yaptığı açıklamada, internet üzerindeki Özel İletişim Vergisinin indirilmesine yönelik bir çalışma yapıldığını, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da bu konuda daha önce açıklamalarda bulunduğunu açıkladı.


Bu çalışma yakında Bakanlar Kurulu ve Meclise sunulacak. Çalışmayla internet üzerindeki Özel İletişim Vergisini yüzde 15'ten 5'e indirmeyi hedefliyor. Maliye Bakanı, bunun şu anki GSM ihalesine de (3. Nesil GSM ihalesi) etki eden bir durum olduğunu ve bu nedenle ihale öncesi indirimi açıkladıklarını ifade etti.

Unakıtan, basın mensuplarının GSM üzerindeki Özel İletişim Vergisinde de indirime gidilip gidilmeyeceği sorusu üzerine, "Şu an internet üzerindeki Özel İletişim Vergisini yüzde 5'e indiriyoruz. Bunun dışında bir çalışmamız yok şu anda" açıklamasında bulundu.


Çift LCD'li Lenovo
Masaüstü bilgisayarların yerini alacak bir güçlü model de Lenovo'dan. ThinkPad serisi dahilinde üretilen yeni modelde iki ekran bulunuyor.İş hayatındaki kullanıcılara yönelik geliştirilen Lenovo ThinkPad serisi, güçlü modellerle genişlemeye devam ediyor. Son olarak duyurulan yeni bilgisayar, başta dedikodu gibi gelse de firma tarafından detayları açıklanınca kesinleşti. İki LCD ekrana sahip olan Lenovo ThinkPad W700ds, 17 inç büyüklüğündeki ekranı içerisinde yaklaşık bu ekranın %40'ı büyüklüğünde (10.6 inç) ikinci bir ekrana sahip. Sürgülü şekilde açılabilen ekran, 30 dereceye kadar dikiz aynası gibi eğilebiliyor. Bu açıdan özellikle fotoğrafçı ve grafik tasarımcılarını hedef alan W700ds üzerinde bir de WACOM tablet bulunuyor. Böylece ek bir aksesuara ihtiyaç duymadan kalemle çizim yapılabiliyor.
Donanım bileşenleri açısından çok güçlü olan W700ds, 8 GB DDR3 RAM bellek ve 960 GB sabit diske sahip. Aynı modelin tek ekranlı modeli de WACOM tablete sahip olarak satışa sunulacak. Ocak ayında W700ds 3600 $'dan, W700 ise Ağustos ayında 2500 $'dan satışa sunulacak.Google'de En Çok Arananlar
internetin en çok kullanılan arama motoru Google, dünyada ve Türkiye'de 2008 yılının en çok aranan terimlerini duyurdu.

Google Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Google'nin her gün arama motoruna yazılan milyonlarca sorguya dayanarak derlediği internet ''Zeitgeist''ını (zamanın ruhu anlamına gelen Almanca kelime) açıkladığı belirtildi.

Açıklamada, 2008 Türkiye listesinde sosyal ağ siteleri, oyun, video paylaşım sitesi ve dizi terimlerinin öne çıktığı bildirildi.

''Zeitgeist 2008: Türkiye'' basın sitesinde, Google'nin, arama sonuçlarını analiz ederek 2008 yılı içerisinde Türkiye'de internet kullanıcılarının en çok arama yaptıkları başlıklarla ilgili liste, grafik ve bilgileri bir araya getirdiği kaydedildi.

Futbol takımları kategorisinde sıra Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor, Sivasspor, Eskişehirspor, Ankaragücü, Kocaelispor ve Kayserispor şeklinde oluşurken, Galatasaray en çok arananlar arasında ilk sırada yer aldı.

Sitede yer alan bilgilere göre, Türkiye'de en popüler 10 arama ''facebook'', ''oyun'', ''mynet'', ''youtube'', ''oyunlar'', ''msn'', ''indir'', ''tv'', ''hürriyet'' ve ''haber'' olarak sıralandı.

En hızlı yükselen aramalar, ''hi5'', ''facebook'', ''key'', ''netlog'', ''sahibinden'', ''dizi'', ''kurtlar vadisi'', ''kpss'', ''oyunlar 1'' ve ''vatan'' oldu.

Türkiye'den aranan ünlüler, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Tarkan, Demet Akalın, Ebru Gündeş, Hadise, Sibel Can, Gökhan Özen, Hülya Avşar ve Şahan iken, Türk dizileri ise ''Kurtlar Vadisi'', ''Kavak Yelleri'', ''Yaprak Dökümü'', ''Selena'', ''Asi'', ''Avrupa Yakası'', ''Arka Sokaklar'', ''Adanalı'', ''Binbir Gece'' ile ''Gece Gündüz'' şeklinde sıralandı.

Ekonomide, ''iş'', ''kariyer'', ''kredi'', ''altın'', ''para'', ''finans'', ''euro'', ''borç'', ''dolar'', ''banka'' en çok aranan kelimeler oldu.


2009 Yılında 70.000 Memur Alımı

Küresel krizin etkisiyle artan işsizliğe devlet bir nebze de olsa çare olacak. İşsiz sayısının hızla arttığı Türkiye’de kamuya 2009 yılında 70 bin memur alınacak. Para dergisinin haberine göre devlete alınacak memurların 35-40 bini öğretmen, 15 bini polis, 7-8 bini de öğretim görevlisi olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu 2 bin, Türk Hava Yolları da yabancı dil bilen en az lise mezunu kabin memuru alacak. Eleman alacak devlet kurumlarından biri de Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı…

70 bin memur alınacak

35-40 bini öğretmen, 15 bini polis, 7-8 bini de öğretim görevlisi olmak üzere bu yıl yaklaşık 70 bin eleman alacak olan devlet, yine en büyük umut kapısı.

Türkiye, küresel krize yıllardır çözemediği en büyük sorunlarından biri olan işsizlikle yakalandı. İşsiz sayısı içinde bulunduğumuz ortamda her geçen gün artarken, devletin bu yıl 70 bin memur alacak olması, binlerce kişiyi umutlandırdı. Para dergisinin haberine göre; devlet 35-40 bin öğretmen, 15 bin polis, 7-8 bin de öğretim/ araştırma görevlisi alacak. Aralık ayındaki KPSS ile ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları için hemşireden güvenlik görevlisine, mühendisten avukata kadar yaklaşık 23 bin memur alımı yapılacak. Bu rakama 2009 da eklendiğinde alınacak memur sayısı 100 bini bulacak.

Öğretmen çoğunlukta

Haziran ayındaki KPSS’nin ardından bu yıl yeni atama yapılması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ekim’de 13 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ardından Şubat’ta da yeni atama yapacak. Ayrıca 37 ülkeye okutman görevlendirmek için sınav yapılacak; yükseköğretim kurumlarına da 7-8 bin öğretim görevlisi ve memur alınacak. Toplamda öğretmen atamaları 35-40 bine ulaşacak. Eğitim kadrosundan sonra en yüksek memur alımı ise emniyet teşkilatında olacak. Yeni kadronun 8 bin 500′ü üniversite mezunlarından seçilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, 7′nci dönem polis meslek eğitimiyle 40′ı kadın olmak üzere toplam bin 40 polis alacak. Bu rakamın yüzde 30′u kadar da yedek subay alınacak.

Ekonomiye uzman

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında boş bulunan kadroya 80 muhasebe denetmen yardımcısı alacak. Milli Emlak Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı için 150 adet milli emlak uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı da 32 boş kadro için planlama uzman yardımcısı alacak.

SGK ve THY’ye personel

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 2 bin personel almayı planlıyor. Türk Hava Yolları da (THY) yabancı dil bilen, en az lise mezunu kabin memurları alacak. Ayrıca, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü 27, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 250 personel alımı yapacak.Minoru'nun 3 boyutlu görüntüler üretebilen web kamerası, bu işi nasıl beceriyor?

İnternetin hızlanmasıyla birlikte kullanıcıların sevdikleriyle canlı olarak iletişimde bulunmasını sağlayan webcam'ler, günümüzde farklı modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Temelde aynı işlevi yerine getiren webcam'lerin fiyatları yükseldikçe, işlevleri de aynı doğrultuda artış gösteriyor.
Ancak Minoru isimli bir firma, rakiplerini geride bırakacak çok önemli bir ürünü geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına duyurdu. Dünyanın ilk 3D webcam'i olma özelliğini taşıyan Minoru 3D Webcam, bu işlevinden dolayı mavi ve kırmızı renk seviyelerini ayarlayan iki farklı göze sahip. Bu sayede görüntüler, sanki 3 boyutluymuş gibi bir izlenim oluşturabiliyor.
USB bağlantısıyla bilgisayarlara bağlanabilen Minoru 3D Webcam, isteğe göre 2D kamera olarak da çalışabiliyor. Ürünün fiyat etiketinde ise 120 TL yazıyor.Wikipedia 6 milyon dolar hedefine ulaştı

Geçtiğimiz hafta, Sun’dan aldığı sunucu ve veritabanı yazılımı desteği ile gücüne güç katan Wikipedia, Haziran 2009 itibarıyla sona erecek mali yılı çıkarabilmesi için gerekli olan 6 milyon dolarlık bağış hedefine ulaştı.
1 Temmuz 2008 tarihinde Wikipedia’nın kurucusu ve Wikipedia’nın bağlı olduğu Wikimedia Vakfı’nın yöneticisi Jimmy Wales tarafından “Sizden aldığımız bilgiyi, size sunabilmek ve ücretsiz olarak kullanabilmeniz için size ihtiyacımız var” önsözü ile başlatılan bağış kampanyası hedefi olan 6 milyon dolarlık bağış tutarının 4 milyon dolarlık kısmı 125 binden fazla Wikipedia okuyucusundan, geri kalan 2 milyon dolarlık kısım ise büyük bağışlar ve vakfa verilen destekle elde edildi.

Wikimedia’nın 6 milyon dolarlık hedefe 6 ay önce ulaşmasından memnuniyet duyduğunu Wikipedia’da ettiği teşekkür ile ifade eden Wales, elde edilen gelirin sunucu barındırma giderleri, Wikimedia’da çalışan 23 kişilik ekibin maaşları, vakfın projelerini destekleyen açık kaynaklı yazılımın geliştirilmesi ve iyileştirilmesi, Wikipedia Academy (Vikipedi Akademi) gibi projelerin finansmanı ve gönüllü topluluğunun desteklenmesi için kullanılacağını belirtti.

Wikipedia, her ne kadar 2009 yılı hedefine ulaşmış olsa da, dünyanın en büyük interaktif bilgi kütüphanesini desteklemek için her zaman bağışta bulunabilirsiniz.
Kaynak: ntvmsnbc.com


CopyFaster - Hızlı Kopyala Yapıştır :)
Çok büyük boyutlu dosyaları bile çok hızlı bir şekilde bir klasörden diğerine taşıyan harika program.


Are you getting the best performance out of your system? Let CopyFaster bring out the best in your hard drive!CopyFaster is a software utility that enables Windows Explorer to copy big files faster when copying to and from the same hard drive.


Download CopyFaster - Copy & Paste Faster!Deskspace-3d Desktop 1.5.4.4Deskspace ile birden 4 adet yapay masaüstü yaratabilir ve ayrıca bu masaüstlerini kullanırken geçişlerde oldukça şık geçişler ile bilgisayarınızı daha da havalı gösterebilirsiniz.

Linux Ubuntu Beryl uygulamasını bilenler bu uygulamayı zaten kullanıyorlardı. Ancak Windows için böyle bir uygulama mevcut değildi. Windows'unuzu da 3 boyutlu bir şekilde yapay masaüstleri ile kullanmak artık bu program ile oldukça kolay. Sisteminizin tabi bu özelliği kaldırabilecek özelliklere sahip olması gerekiyor.

Ctrl+Shift+Alt tuşlarına aynı anda basarak masaüstleri arasında geçişler yapabileceğiniz bir kare küp şekli görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Ayrıca mouse'unuzda bulunan roll tekerleği sayesinde bu uzaktan görebildiğiniz küp şekli masaüstünüzü yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.

http://www.4shared.com/file/64177724...dirgencom.html
password: cobalt75


Alcohol 120% 1.9.8.7117 Activated
Alcohol 120% is CD/DVD emulation and recording software that allows users to copy discs. Store your most used or important
CDs as images on your computer and run them at 200x speed from up to 31 virtual CD or DVD drives. Alcohol is compatible with more than 99% of drives available. It supports the latest image file types including - MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS, BWA and many more.

Changes in version 1.9.8.7117, 2008-11-23:
- NEW A.C.I.D Wizard "Alcohol Cloaking Initiative for DRM"
- NEW Add Context Menu in explorer for burning image file
- NEW Improved Dumping/Burning engine more stability and speed
- NEW Latest SPTD layer version
- FIX Problem with some Drives Not showing correct manufacture ID of blank discs.
- FIX The incorrect 'Processor Info' display on some Operating systems, especially for Core 2 Dual new processors
- FIX addressed some blacklisting problems
- FIX Bugs reported by some users
- UPDATE Some language files
- UPDATE Devsupp additional support for more drives

Size : 10.2 Mb


DownloadCode:
http://www.sharemino.com/file/638/Alcohol-120--V-1-9-8-7117-FULLInclWorkingPatch-rar.html
__________________
NASAWorld Wind 1.4.0 is better than google earth 10 !!! .is developed at NASA Ames Research Center by Chris Maxwell, Randy Kim, Tom Gaskins, Frank Kuehnel and project manager Patrick Hogan.

3D Engine

World Wind allows any user to zoom from satellite altitude into any place on Earth, leveraging high resolution LandSat imagery and SRTM elevation data to experience Earth in visually rich 3D, just as if they were really there.

Particular focus was put into the ease of usability so people of all ages can enjoy World Wind. All one needs to control World Wind is a two button mouse. Additional guides and features can be accessed though a simplified menu. Navigation is automated with single clicks of a mouse as well as the ability to type in any location and automatically zoom into it.

Land Sat 7Using World Wind, you can continue to zoom past Blue Marble and reveal the extremely detailed seamless mosaic of LandSat 7 data.

LandSat 7 is a collection of images from 1999-2003 at an impressive 15 m per pixel resolution. It includes other color bands such as the infrared spectrum. Users will be able browse these different sets as they become available. Any changes and updates are automatically inherited by World Wind.

LandSat 7's resolution makes it possible to see your own city, neighborhood, or landmarks in your vicinity. Seeing the whole globe like this puts the world in context with scientifically accurate data.The complete LandSat 7 data set is too large to fit on a single machine so World Wind only downloads what you see and stores a compressed copy on your computer for later viewing.


Download


Code:
http://www.sharemino.com/file/640/NASAWorldWind1-4-0-rar.html

0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle