site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
Facebook paralı mı oluyor?


Dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan en popüler sosyal ağ sitesi Facebook, tıklanma oranlarında zirvelerde geziyor. Son dönemde açıklanan rakamlara göre MySpace ile neredeyse kafa kafaya hale gelen site aslında sahiplerine hiç para kazandırmıyor.

2007 Kasım ayında Microsoft’un 240 milyon $ vererek bir bölümünü aldığı sitenin o günkü değeri 15 milyar dolar olarak belirtiliyordu.Bu değer gün geçtikçe düştü ve 4 milyar dolara kadar geriledi. Sitenin para kazanması gerektiğine inanan kişiler gelecek dönemde Facebook'un paralı olabileceğini iddia ediyorlar. Para kazanmanın yöntemi ise ücretli üyelik sistemine geçmekle olacak.

Facebook'un sahipleri eğer böyle birşey düşünürlerse bir çok üyesini kaybedecek. Ancak üyelerini kaybetmemek için çok az miktarlarda üyelik ücreti belirleyerek hem popülaritesini hemde üyelerini kaybetmemiş olacak.

haberturk.com
14 milyar dolarlık telefon çöpte

Aralık 2005'ten bu yana Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesindeki Mobil Cihaz Kayıt Sistemi'nde IMEI numaralarıyla kayıt altına alınan cep telefonlarının sayısı 113 milyona yaklaştı.

Mobil iletişim sistemleriyle 1994'te tanışan ve yılda ortalama 10 milyon cep telefonu satışının yapıldığı Türkiye'de, o tarihten bu yana 22 milyar dolarlık cep telefonu ithal edildi. Zaman gazetesinin haberine göre, 1994'ten 2006 yılına kadar çeşitli sebeplerle çöpe atılan cep telefonları yüzünden Türkiye'nin zararı 14 milyar dolara ulaştı.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Murat Dursun, cep telefonu kullanım alışkanlığımız sebebiyle israfın bu boyutta olduğu görüşünde.

Dursun'un verdiği bilgiye göre, Türkiye'de cep telefonu ortalama kullanım süresi bir yılın altında. Yeni çıkan özelliklerdeki telefonlara sahip olmak isteyenler telefonlarını elinden çıkarmak istiyor. Satılamayanlar ikinci el telefonlar da çöpe gidiyor. Dora İletişim ve Ticaret AŞ Pazarlama Müdürü Tamer Ünlü de, Avrupa'da insanların ortalama 2 yılda bir telefon değiştirmesine karşılık Türkiye'de bu oranın 11 ay olduğuna vurgu yapıyor.

Cep telefonlarının çöpe atılması ekonomiye olduğu kadar doğaya ve insan sağlığına da zarar veriyor. Bu nedenle mobil cihazların geri dönüşümünün sağlanması önem taşıyor. Cep telefonlarının çöpe atılması, içeriklerindeki bakır, nikel, gümüş, kurşun-kalay lehimleri, yanma önleyiciler, epoksi, kobalt, berilyum, kurşun ve nikel-kadmiyum gibi metaller sebebiyle insan sağlığına da zarar veriyor.

haberturk.com


Word Craft TURK


DownloadLink: http://rapidshare.com/files/17582654...Craft_TURK.rar

rar password: www.agloco001.blogspot.com
----------------------------------------------------------------------------------------------

Word Cross TURK


DownloadLink: http://rapidshare.com/files/17582794...Cross_TURK.rar

rar password: www.agloco001.blogspot.com
----------------------------------------------------------------------------------------------

Word Harmony TURK


DownloadLink: http://rapidshare.com/files/17582978...rmony_TURK.rar

rar password: www.agloco001.blogspot.com

0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle