site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner

Görev Çubuğundaki Önizleme Resimlerini Devredışı Bırakın


Vistanın yeni özelliklerinden biri de fare işaretcisini görev çuğu üzerindeki herhangi bir simgenin üzerine getirdiğinizde beliren küçük ön izleme pencereleri bu pencereler belirli bir sürenin sonunda değil fare işaretcisini uzaklaştırdığınızda kapanıyor söz konusu önizleme özelliğine ihtiyaç duymuyorsanız onu kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.Ön izleme penceresini devre dışı bırakmak için görev çubuğuna sağ tuşla tıklayın ve bağlan menüsünden Özellikleri seçin Görev çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri penceresinde Görev Çubuğu sekmesine geçin. Pencere Ön izlemelerini göster ( Küçük Resimler ) seçeneğinin onay işaretini kaldırın ve Tamamı tıklayarak değişiklikleri onaylayın. Seçiminizin geçerlilik kazanması için sistemi yeniden başlatmanız gerekmiyor.Yeniden ihtiyaç duyduğunuzda onları Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri pencesi üzerinden etkinleştirmek elinizde.


Kopan Kablosuz Ağ Bağlantınızı Onarın


Sörf yaparken bilgisayarınızın kablosuz ağ yönlendiricisiyle bağlantısının bir anda kopması can sıkıcı bir durum. Yeniden bağlantı kurma girişiminin ne kadar başarılı olacağı belli değil. Bazı durumlarda hemen sonuç almak mümkünken bazen de denemelerin sayısını arttırmak gerekiyor.Sörf yaparken bilgisayarınızın kablosuz ağ yönlendiricisiyle bağlantısının bir anda kopması can sıkıcı bir durum. Yeniden bağlantı kurma girişiminin ne kadar başarılı olacağı belli değil. Bazı durumlarda hemen sonuç almak mümkünken bazen de denemelerin sayısını arttırmak gerekiyor.

Kablosuz ağ bağlantısında her hangi biri sıkıntı yaşıyorsanız kaynağı başlangıç bağlantısının kendisindeymiş gibi görünebilir. Ancak farklı nedenler de sıralamak mümkün ancak kimlik doğrulama gibi farklı nedenlerle de sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle kimlik doğrulama ile ilgili ayarları gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Denetim Masasından Ağ Bağlantılarına çift tıklayın ve sorun yaşanan kablosuz ağ bağlantısına ait simgeye sağ fare tuşuyla tıklayın. Açılan bağlam menüsünden Özellikleri seçin. Kablosuz Ağ Bağlantı Özellikleri Pencesinde Kablosuz Ağlar Sekmesine tıklayın ve Yeğlenen ağlar alanından seçiminizi yaptıktan sonra Özellikler düğmesini tıklayın.

Windows bir sonraki pencerede ilişkilendirme sekmesinde kullanılan kimlik doğrulama yönetimini listeleyecek Ağınızı yaygın olarak kullanılan bir yöntem olan WEP ( Wired Equivalent Privacy ) ile şifrelemek istiyorsanız kimlik doğrulama sekmesinde herhangi bir seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

Bu sekmeye geçin ve bu ağ için IEEE 802.1x kimlik doğrulamasını etkinleştir seçeneğinin onay işaretini kaldırın. Tamam’ a tıklayarak değişikliğe geçerlilik kazandırın ve tüm açık iletişim penceresini kapatın.

Söz konusu seçenek daha önce şifrelemeye rağmen etkin idiyse W-LAN bağlantınız sistemi yeniden başladığınızda şimdi kararlı olarak çalışmaya başlayacak önceden etkin değilse farklı bir şifreleme yöntemi kullanmalısınız. bağlantı yine kopmaya devam ediyorsa W-LAN yönlendiriciniz yada bilgisayarınızın kablosuz ağ kartı arasındaki mesafeyi karşılayabilecek kadar güçlü değil demektir. Bu durumda söz konusu cihazları yaklaştırmak genellikle çözüm için yeterli diğer seçenek ise ekstra masrafı göze alarak kablosuz ağın kapsama alanını genişletecek ek erişim noktaları satın almak.Adobe Reader 8.0 Kurulumu Düzeltme


Vista Uyumlu Adobe Reader 8′ in kurulumu geçici dosyaların saklanacağı klasörün dolu yada yazma korumalı olduğuna dair hatta mesajıyla duruyor. Halbuki sabit diskte gereğinden fazla boş alan mevcut.

Yazılımın kurulum dosyasındaki bir hata Vista kurulu bazı sistemlerde Adobe Reader kurulumunu engelliyor. Buna rağmen kurulumu tamamlamak için kurulumu öncelikle her zamanki gibi dosyanın üzerine çift tıklayarak başlatın. Kurulum dosyaları geçici bir klasöre kopyalanana değin bekleyin. Windows dosya çalıştırmayla ilgili güvenlik uyarısını ekrana getiriyorsa Windows Gezgini’ ni başlatın ve C:UserAppDataLocalLowNetopsytemstemp klasörüne geçin. Buradaki Adobe Reader 8 alt klasörünü tümüyle kullanıcı profilinize ait başka bir klasöre, örneğin Download’ a kopyalayın daha sonra başlayan kurulumu sonlandırmak için güvenlik uyarısını yer aldığı pencereden Vazgeç’ e tıklayın. Akabinde yeni profilinize ait klasörler arasından DownloadAdobe Reader 8′ a geçin ve setup.exe’ ye çift tıklayın. Bu kurulumu yeniden başlatmanızı sağlayacak. Ancak bu kez herhangi bir sorunla karşılaşmacaksınız.Arama Motoru Listesindeki Gereksiz Kayıtları Silin

Internet tarayıcıya entegre edilen arama özelliğine alternatif arama motorları ekleyebilirsiniz.Ancak söz konusu listede bir süre sonra aşırıcı derecede kalabalıklaştığından kullanımı da güçleşiyor bu nedenle bazı arama motorlarını listeden çıkarmak istiyorsunuz..Listeden arama motoru çıkarmak ona yenilerini eklemek kadar kolay ancak bu işlem bir bağlam menüsü üzerinden gerçekleştirilmiyor. Bunun yerine ara alanının yanındaki Ok işaretini tıklayın ve ARAMA VARSAYILANLARINI DEĞİŞTİR’ i seçin. Daha sonra listeden ihtiyaç duymadığınız arama motorunu işaretleyin ve KALDIR’ a tıklayın. İşlemi diğer gereksiz arama motorları içinde tekrarlayın. Son olarak da TAMAM’ a tıklayın. Varsılan arama motorunu kaldırmak için öncelikle bir başka servisi varsayılan olarak ayarlamalısınız bunun için yeni arama motorunu seçin ve VARSAYILAN YAP’ a tıklayın. Artık önceden varsayılan olarak atanmış diğer arama motorunu da listeden çıkarabilirsiniz
2,5 Milyon yıldız satışa sunuldu..
Artık sizinde bir yıldızınız olacak... Hem de adını bile verebileceksiniz. Nasıl mı?

ABD'de yaşayan bir Türk tarafından, kuzey yarım küredeki burçlar kuşağında bulunan ve bugüne kadar satılmayan 2,5 milyon yıldızın satışa sunulduğu yildizal.com adlı sitede, bir yıldıza isim vermenin bedeli 130 YTL'den başlıyor.

Site sahibi Çağlar Kurtuluş, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı siteyi geçtiğimiz hafta hizmete sunduğunu, yeni olmasına rağmen siteyi bugüne kadar 30 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

Yaklaşık 7 yıldır ABD'de yaşadığını söyleyen Kurtuluş, “Gittiğim bir evlilik yıldönümü kutlamasında, arkadaşım eşine yıldız hediye etti. Bir anda salonda duygusal bir ortam yaşandı. Ben ise büyük şaşkınlık yaşadım. Bugüne kadar böyle özel günlerde genelde elle tutulur hediyeler verilirdi. Araştırdım; uygulamanın Türkiye'de olmadığını gördüm ve harekete geçtim” dedi.

Yıldız adlandırmasını ABD'de 1980'li yıllardan bu yana milyonlarca kişinin kullandığını ifade eden Kurtuluş, şöyle konuştu:

“Gök bilimciler yıllar önce gökyüzünü çeşitli büyük parçalara ayırmışlar ve bunlara mitolojik kökenli isimler vermişler. Parçaların her biri bir takım yıldıza karşılık gelir. Kuzey ve güney yarım küreler dahil bütün gökyüzündeki toplam takım yıldız sayısı 88'dir. Bu takım yıldızlarından 12'si ise burçlar kuşağını oluşturur. Dünyada yıldızları pazarlayan 4 büyük firma var. Yüz milyonu aşkın yıldızın koordinatlarını çıkarmak çok kolay değil. Bu nedenle her isteyen bu işe girişemez.

Biz de bunlardan en kapsamlı olan biri ile temasa geçerek, bunu Türkiye'ye taşıdık. International Star Certificate tarafından bu yıldızlar kişiye özel olarak koordinatlandırılıyor ve isim veriliyor; özel bir veri bankasında saklanıyor ve bir daha kesinlikle değiştirilemiyor.”

Yıldızların Türkiye'den görülebilmesi için sadece kuzey yarım kürede ve burçlar kuşağında yer alan yıldızları isimlendirdiklerini ifade eden Kurtuluş, kısa sürede İran, Avusturya, Hollanda ve Kanada gibi ülkelerdeki Türklerden de talep geldiğini bildirdi.

“PIRLANTA YERİNE YILDIZ”

International Star Certificate'nın bugüne kadar 16 milyon yıldızı isimlendirdiğini ifade eden Kurtuluş, isim verilen yıldızların ise şimdiden özel günlerde hediye edilen pırlantanın yerini almaya başladığını söyledi.

Sertifikalandırılan yıldızın, özel olarak hazırlanan plaketle sahibine ulaştırılmasının yanında, sitede de koordinatları ile yayınlandığını kaydeden Kurtuluş, “İsimlendirilmek istenen yıldızı sadece kişiye özel olarak teleskopik koordinatları ile çıkarıyor, resimliyor ve sertifikalıyoruz” dedi.
Kurtuluş, bir yıldıza isim vermenin maliyetinin, sertifikanın durumuna göre en düşük 130, en yüksek 190 YTL olduğunu sözlerine ekledi.


Vatan

0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle