site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner

AOL Active Virus Shield
100%
FREE
Ekran Görüntüsü

AOL Active Virus Shield 6.0.0.308, Kaspersky Anti-Virus 6 tabanlı, AOL tarafından üretilmiş ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır. Bizce, ücretsiz olması çok iyi bir haber. Bu sayede birçok antivirus yazılım şirketinin de kendi ürünlerinin hafifletilmiş versiyonlarını ücretsiz dağıtmaya başlayacağını düşünüyoruz. Kaspersky, virüs konusunda çok iyi bir marka. Ayrıca yaptığımız testler sonucunda Kaspersky'ın bilgisayarı, Norton kadar yavaşlatmadığını ve test hard diskimizin tarama süresinin Norton'da daha uzun olduğunu tespit ettik.
FREE to Everyone! A new service courtesy of AOLComprehensive Anti-Virus Protection. Helps Protect Your PC from Viruses & Spyware!Active Virus Shield Desktop Program with Free Anti-Virus Protection. *Powered by Kaspersky Lab, one of the largest anti-virus providers, worldwide.Already have Active Virus Shield?Introducing AOL Active Virus Shield…Advanced detection technology to help stop known and new viruses, spyware and other malware before they attack you.Always-on, automatically checks for updates every hour- providing real-time scanning and protection against virus threatsEasy-to-install, works with most Windows® operating systems. (Windows 98, 2000, ME & XP)
Ücretsiz (Freeware) 13.9 Mb


www.agloco001.blogspot.com

Bob Garas Photos

Bob Garas Photos

Bob Garas Photos

Bob Garas Photos
29 Photos
Size : 2.7 MB


Download
NetPumper V1.5
 Tanıtım:
Bu program işinize yarar bir download yöneticisi. Gerçekten hem kullanımı basit, hem de hızlı. Tek yapmanız gereken indireceğiniz dosyanın URL'sini panoya yazmak veya adresi sürükleyip bırakmak.
Piyasadaki diğer download yöneticilerinden daha farklı olduğunu iddia eden bu yazılım diğerleri ile aynı özellikleri taşımaktadır. Aynı anda birkaç dosyayı veya bir dosyayı birden fazla parçaya bölerek indirme işlemi, yarıda kalan işleme devam edebilme (resume) ve tüm tarayıcıları destekliyor.

Do you want faster downloads with no risk of incomplete downloads? Then you are on the right website!

NetPumper is an advanced download manager that will help you get the most out of your internet connection.

With NetPumper you can download an unlimited amount of files at the same time, schedule when to download them and have full control over the bandwidth usage.

The goal of the NetPumper project is to create the easiest to use and most powerful download manager ever created.

Home Page:http://www.netpumper.com/

Sİze:3.2 Mb

www.agloco001.blogspot.comArt By Aly Fell

Art By Aly Fell.Excellent art,brilliant artist.Download and enjoy!! 40 images,6 megabytes.

Art By Aly FellArt By Aly Fell.Excellent art,brilliant artist.Download and enjoy!! 40 images,6 megabytes.

Download Link

YouTube FLV To AVI Easy Converter v2.1.3


Youtube videolarını indirip formatını değiştirmeye bir program

YouTube FLV to AVI easy converter is a powerful, easiest and fastest FLV to AVI converter application for converting FLV to AVI movie and video with excellent output quality. Avi files and then can be played in Windows Media Player or other standard multimedia player. With integrated advanced MPEG4 encoder, it is faster than other FLV to AVI Converter software.

http://rapidshare.com/files/39796434/ytbls_home.rar
or
http://depositfiles.com/en/files/1109517

Rapid Tools v2.2

Rapidshare ve diğer sayılı sitelerden hızlı şekilde dosya indirmeye yarayan bir program

This program will only work for premium users the previous program had the function also to download as free user but i didnt do it in this one because u still needed to enter to image code and most free users want a program where u dont need to enter them. However the linkchecker can also be used by free users(For premium users that use the link cheker ‘Direct Downloads’ needs to be OFF to use)

Working with premium accounts rapidshare.com and rapidshare.de

Works now with these protected links also:
http://lix.in
http://safelix.com
http://shareprotect.t-w.at
http://stealth.to
http://rapidsafe.net
http://rsprotect.com
http://safelink.in
http://ssl-linkz.com

Download:
http://rapidshare.com/files/39273030/RapidTools22.zipFlash AIO (müthiş programlar var içinde)


alt

içinde bulunan flash programları sayesinde sitenize banner vs. gibi her türlü araçları kolaylıkla sağlayabileceğiniz bir programdır.

içinde bulunan flash programları sayesinde sitenize banner vs. gibi her türlü araçları kolaylıkla sağlayabileceğiniz bir programdır.

içindekiler:

3D Flash Animator
Blufftitler
CoffeeCup JukeBox
Ez save flash
Flashdemo pro
Get flv
SWFkit
An-fx
Boomer audio
Boomer video
Flash Player install
Flash movie player
Reflet
SWF opener
Audio 2SWF
Video 2SWF
Easy Flash Maker
Flash Keeper
Slideshow builder
Swf decompiler
Swf text
-----------------------------------
Download: http://rapidshare.com/files/84832368/Flash_AIO.rar

Rar Pass: taner_esen

Boyut: 61 MB
McFunSoft Flash Decompile Master 5.0.1.1089


http://i29.tinypic.com/whoej6.jpg
Shockwave Flash (.swf) dosyalarını görüntüleme, düzenleme yazılımıdır. Bu programla flash dosyaları içindeki resim, yazı, font, klip, buton ve bu tür dökümanları ayıklamanızı sağlar.

Ayıkladığınız dosyaları ister flash (.swf) ister kendi orjinal uzuntılarında kaydetmenize imkan verir. Program aynı zamanda paketlenmiş ve EXE haline getirilmiş animasyonları da açabilmekte, ayrıca SWF dosyasını açmadan içeriğindeki nesnelerin isimlerini de gösterebiliyor.Sothink SWF Decompiler, piyasadaki bir çok programdan daha başarılı bir şekilde (.swf) uzantılarını (.fla) uzantısına çevirebilmektedir.

Flash Decompile Master is supplied as a stand-alone application for decompiling flash movies. It enables you to convert SWF to FLA format which can easily be edited in native Flash environment and convert between swf and exe format. All components (images, sound, action scripts, texts, morphs shapes, frames, morphs, fonts, texts, buttons and sprites) can be completely recovered. The Preview window is innovatively separated from the main paneland this feature will enable you to drag and drop the window wher you need it to be.

Here are some key features of "Flash Decompile Master":
Export
data and FLA
· Extract the shapes, sounds, images, sprites, fonts, texts and scripts from a Flash movie. The resources can be exported to commonly used formats (E.g. images can be exported to jpeg or bmp formats, sounds can be exported to mp3 or wav formats and scripts can be exported to text files).
· Export FLA format which can easily be edited in native Flash environment

· Preview and Play
Flash Decompile Master features an innovatively separated preview window which does not display when the program starts. Preview window lets you know detailed information of current file in real time and allows you to refresh, zoom in and out, select background color and select the place to start. It is a separate window, which means you can drag it where you'd like it to be. It will be automatically displayed after you start a flash file.

Convert
· Flash Decompile enables you to convert between swf and exe format.
· Edit
· Flash Decompile Master offers the function of editing texts of flash movie and replacing images with desired images, the edited result will be saved and will play immediately.

McFunSoft Flash Decompile Master 5.0.1.1089
http://rapidshare.com/files/114226753/McFun.Flash.Decompile.Master.v5.0.1.1089.rar.html
ACDSee Pro 2.0.258alt
ACDSee Pro, hızlı ve 50'den fazla multimedya, ses, arşiv ve video biçimini (JPG, GIF, MP3, ZIP, MPEG gibi) destekleyen gelişmiş bir resim göstericisidir. Bu program ile resimlerinize kırmızı göz düzeltmesi, imaj keskinlendirmesi, parlaklık, doygunluk, renklilik, karşıtlık, tebeşir etkisi, ve çevirme gibi efektler ve düzenlemeler yapmanıza da imkan verir. Eğer elinizde bol bol resimler varsa ACDSee Pro programını bilgisayarınızda mutlaka bulundurmalısınız.

Discover ACDSee Pro 2 Photo Manager, the most powerful software platform for viewing, processing, editing, organizing and publishing your photos.
ACDSee Pro is a single platform where professional photographers view, process, edit, organize, catalog, publish and archive their growing digital photo collections. Key features include advanced workflow functionality, support for Digital Negative Specification (DNG) and the latest RAW formats, RAW processing capability, batch IPTC editing, powerful color management functionality and professional publishing options.

ACDSee Pro 2 streamlines your workflow and increases productivity. It empowers you to view, process, edit, organize, catalog, publish, and archive your photo collections with precision and control. View your RAW images with lightning-fast image previews and support for most RAW formats from DSLR cameras. Get support for IPTC core fields with XMP. Shift time stamps on multiple images at once. Compare up to four images side by side.Bu mükemmel grafik aracı, resim görüntülemede ve birden fazla resme göz atmada hızlı, etkili ve kullanımı kolay bir arayüze sahip. Görüntü gözatıcısı, grafiklerinizi kolayca yerleştirip düzenlemenizi sağlarken tam işlevli resim görüntüleyici hızlı bir şekilde resimleri gösteriyor. ACDSee Pro, kullanıcıya Photo Enhancer (Fotoğraf Düzeltici) dahil olmak üzere birçok görüntü işleme aracı sunuyor. Program, birçok medya dosyasının yanısıra en popüler görüntü biçimlerini destekliyor. Üstelik toplu dosya dönüştürme özelliği de var.

HTML albümü üretimi, tak-çalıştır türü dijital kameralar için destek ve TWAIN desteğinin yanı sıra ZIP ve LHA sıkıştırılmış dosyalara göz atabilme de programın özellikleri arasında. "Thumbnail" (küçük resim) fonksiyonu, dosya yönetimi araçları, masaüstü duvar kağıdı ve kabuk düzenleme (Shell edit) komutları gibi birçok özelliği de bulunuyor.
Programın bu sürümünde resimlerinizi CD veya DVD'ye de yazabilir ve HTML slayt gösterimleri hazırlayabilirsiniz.Ayrıca resimlerinizi, programın yeni filtreleri sayesinde daha kaliteli yazdırabilirsiniz.

ACDSee Pro ile fotoğraf koleksiyonunuz üzerinde görüntüleme, işleme, düzenleme, kataloglama, yayınlama ve arşivleme yapabilirsiniz.
Özellikler : • Güçlü RAW işleme
 • Nikon, Canon, Konica-Minolta, Olympus, Fuji ve Pentax kameralardan RAW formatları için kapsamlı destek
 • ICC ve ICM renk profilleri için tam renk yönetim desteği
 • DNG (Digital Negative Specification) RAW formatı için entegrasyon desteği
 • Profesyonel ihtiyaçlarınıza HTML albüm şablonları tasarlandı.
 • Hızlı düzenleme
 • Kullanıcı kılavuzu


 • ACDSee Pro 2 FEATURES:

  • Import Effortlessly
  - Stay ahead of the volume from day one with powerful tools that automatically import, rename and categorize your new photos whenever your cameras and storage devices are connected.

  • Quickly view and browse your collection
  - View, sort, cull and compare your photos in a fully customizable interface with the speed required by professional photographers.
  - Get instant full screen viewing, and fast thumbnail browsing for more than 100 different file formats including JPEG, BMP, GIF, PSD, PNG, TIFF, TGA, RAW NEF, CRW, and much more. View your RAW files as quickly as your JPEGs.
  - Sift through thousands of shots and identify the ones you want to keep using one-click Visual Tagging. Select your best shots using Image Compare to view up to four images at once in greater detail.
  - Quickly retrieve photos using keywords, captions, file or folder names, or IPTC data, or find that one photo out of thousands using the Quick Search bar.

  • RAW Viewing and Editing
  View your RAW images with lightning-fast image previews and support for most RAW formats from DSLR cameras including Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus, FujiFilm, Leica, Leaf, Panasonic and Kodak. View the full list of supported RAW formats.

  • Catalog your photos effectively
  - Manage your digital assets with powerful and flexible cataloguing options. Organize and find your photos by Windows® file folder, IPTC/EXIF/XMP metadata, custom virtual categories, keywords, ratings and more.
  - NEW! Read, write and create sidecar files for your RAW files that keep your images and data connected across systems and software.

  • Develop and perfect your images
  - Perfect your images with state of the art RAW processing and advanced pixel-level editing. Take total control of every aspect - from white balance to sharpness.
  - NEW! Experience the superior image quality and detail of ACDSee Pro 2’s RAW process. And, with background processing, continue your workflow while ACDSee Pro completes your non-destructive adjustments.
  - Expose hidden details in dark and light areas with ACDSee Pro 2’s patent pending Shadow/Highlights feature – you’ll see beautiful results. Fix common photo defects such as blemishes, flares, lens scratches, and other imperfections with the Photo Repair tool. NEW! Use a selection tool to apply adjustments including blur, saturation and color to defined areas of your photos.

  • Present your photos in the best light
  - Share selected shots effortlessly through e-mail, web galleries, slide shows and prints.
  - Use ACDSee Pro 2’s e-mail tool to optimize your images for delivery. Easily create contact sheets and high-quality prints with optimized print templates.
  - Create stunning slide shows with transition effects and multiple audio tracks. Add watermarks to your photographs to reflect your copyright.

  • Protect and archive your work
  - Easily archive your collection to .zip folders, CD or DVD, and synchronize with your external harddrives. You can even synchronize multiple folders and schedule when the synchronizations occur.
  - NEW! Protect and preserve your metadata by embedding it in industry-standard portable digital negative format (DNGs).

  • Compatible with Windows Vista.


  ACDSee Pro 2.0.258
  0 yorum:

  HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

  Template by:
  Free Blog Templates

   
  Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle