site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
Belediye otobüsünde kredi kartı dönemi


Belediye otobüsünde kredi kartı dönemi

Garanti Bankası, Mayıs ayında Çanakkale'deki otobüslerde kullanıma soktuğu ParaCard'ların ardından, “ulaşımda kolaylık” çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bonus Trink kredi kartları, artık Samsun ve Çanakkale'de otobüslerde bilet yerine kullanılabilecek ve kart sahiplerine Bonus kazandıracak.

Garanti Bankası tarafından geliştirilen yeni sistemle Çanakkale ve Samsun'daki 200'den fazla belediye ve halk otobüsünde yer alan Akıllı Bilet Terminali'ne, saat, anahtarlık ve etiket şeklindeki Bonus Trink kartları okutarak bilet ücretini ödemek mümkün oluyor. Garanti'nin düşük meblağlı ödemeler için çıkarttığı, MasterCard'ın PayPass (Öde-Geç) teknolojisine sahip Bonus Trink ürünlerin kullanılabileceği yeni uygulama, Avrupa'da bir ilk olma özelliğinitaşıyor.

Çanakkale ve Samsun'da uygulamaya geçen sistemle, kart sahipleri bozuk para taşıma, sıra bekleme zahmetinden ve bilet alma derdinden kurtuluyor. Her ayın sonunda aldıkları ekstreyle, şehir içi otobüs masraflarını toplu olarak görme avantajına sahip oluyor. Sistem her otobüsü ve her kartı uydudan izleyerek, buna göre Bonus Trink üzerinden özel fiyat uygulamaları yapabiliyor.

Garanti Bankası konu ile ilgili olarak; ödeme sistemlerinin nakitin yerine sadece büyük meblağlı ödemelerde değil, ulaşım gibi, küçük meblağların günlük hayatta sıkça kullanıldığı alanlarda da geliştirmek istediklerini açıklamasını yaparken, amaçlarının sistemi ocak ayında Erzurum, Çorum ve Tekirdağ'a da yaygınlaştırmak olduğu açıklamasını yaptı.



Seagate, Maxtor virüsünün önlemini aldı



Seagate, Maxtor virüsünün önlemini aldı

Seagate, Eylül ayının sonuna doğru sözleşmeli üretici firmalarından biri tarafından Maxtor Basics 3200 disklerinin içine virüs yüklenmiş olduğunu fark ederek, söz konusu üretim hattını derhal durdurduğunu açıkladı.

Tesisten çıkacak tüm disklerin virüssüz olduğu onaylanana kadar bu tesisi karantina altına alan Seagate, depodaki ve tüketiciye ulaşan ürünlerdeki virüsü diskten veya tutunduğu her türlü sistemden arındırmak için çözüm de sağladığını bildirdi.

Ürünün piyasadan geri çekimi söz konusu olmayıp, virüslü disk satın aldığından süphelenen tüketicilere yol göstermek amacıyla aşağıda verilen bağlantı adresinin oluşturulduğu ve uyumlu yazılım uygulamaları listesinin yanı sıra Kaspersky Anti-Virus 7.0'ın Maxtorkullanıcılarına bedelsiz sunulduğu duyuruldu.

http://www.seagate.com/www/en-us/support/downloads/personal_storage/ps3200-sw



0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle