site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner
DSL Speed 4 - ADSL'inizi Hızlandırın

ADSL hızınız birçok değişik etkiyle bağlantılı olarak zamanla yavaşlayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de internet hızınızı optimize edecek bir programa ihtiyaç duyarız. İşte bu noktada karşımıza DSL Speed çıkıyor ve internet hızımızı kayda değer bir biçimde düzenliyor. Ortalama olarak bahsedilen hız, 1 MB/s lik internet bağlantısıyla 95 kb/s ile 100 kb/s arasındayken bu program sayesinde 107 kb/s seviyesine kadar yükseltilebilir olduğu.
Demo – http://www.coc.cc/dslx41.zip
Resmi Sitesi - http://www.dsl-speed.org
Diary One - Gelismis Günlük Programı
Teknolojiyle beraber günlükler de geri kalmadı ve gelişti. Bu gelişmenin sonucunda artık bilgisayarda günlük tutabilmeye de başladık. Eskiden günlükler kilitli falan olurdu artık bilgisayardaki günlüğümüzü de şifre korumalı olarak tutabiliyoruz. Diary One sadece bir günlük uygulaması olmaktan öte bir organizer gibi. İstediğiniz günlere sayfalar ekliyor, bu sayfalara resimler, videolar hatta dosyalar ekleyebiliyoruz. Eğer sonra da istersek bu sayfalarımızı Msn Space’te yayınlayabiliyoruz.
Yedekleme sistemi de bulunan bu günlük denemeye değer…
Diary One Resmi Sitesi: http://www.pimone.com/diaryone.htm
Demo'sunu Deneyim Diyorsanız: http://www.pimone.net/download/diaryone_setup.exe

Driver Magician v3.27
Driver Magician sisteminizdeki sürücülerinizi düzenleme, güncelleme ve yedekleme hizmeti sunan bir program. Driver Magician sayesinde sisteminizde markasının ne olduğunu hatırlayamadığınız bir donanım varsa markasını bulabilir, güncelleyebilir ve yedekleyebilirsiniz.
Özelliklerinden bahsedecek olursak Driver Magician;
• Bilgisayarınızdaki güncellenmesi gereken sürücüleri bulur ve günceller,
• Bilinmeyen aygıtları tespit eder,
• Sürücülerinizin detaylı bilgilerini verir,
• Bütün sürücülerinizi yedekleyebilir ve EXE haline dönüştürebilir,
Demo: http://www.drivermagician.com/DriverMagician.exe
Resmi Site: http://www.drivermagician.com


Google Desktop
Google Desktop ile internette arama yapar gibi metin belgelerinin içlerindeki yazılara kadar her yeri arayabilirsiniz.
Ayrıca Gadged’lar sayesinde Vista’nız yoksa bile Vista’daki side bar benzerini oluşturabilir ve yüzlerce Gadget içerisinden oraya işinize yarayacak birçok Gadget ekleyebilirsiniz.
Ücretsiz bir uygulama olan Google Desktop sayesinde masaüstünüz canlanacak.Nero 8.1.1.4 Ultra Edition

Nero 8.1.1.4 Ultra Edition

Nero, hem DVD-R-RW, hem de CD-R-RW disklerine yazmak için tasarlanmış esnek, güvenilir ve kolay kullanımlı bir uygulamadır. Dijital 5+1 ses çıkartma, video filmlerinize efektler verebilme, kesme ve yazı ekleme özellikleriyle gelişmiş WAV düzenleme, özellikleri bulunuyor. MPEG-4 kodlayıcısı, DVD filmleri MPEG-4 biçimine çevirme özelliklerini de destekler.
Nero; veri, video, resim, ses ve yedekleme işlemleri için tek başına yetebilen gelişmiş bir paket programıdır.
Buna ek olarak Nero, dinamik olarak CD takıldığında çalıştırmayı otomatikleştirecek şekilde kaldırabilir, çoklu dil desteği sağlar ve tüm önemli DVD-R-RW, CD-R ve CD-RW sürücü modelleriyle çalışır.

Yenilikler :

# Videolarınızı profesyonel kalitede yazabilme ve birçok biçimde yeniden kodlayabilme (HDTV, Sinema, El Bilgisayarı Çözünürlüğüne uygunlaştırma gibi)
# Geliştirilmiş Yedekleme desteği ile her türlü veriyi CD ve DVD üzerine kolaylıkla yedekleyebilme
# DVD oynatıcılarda da desteklenen görüntü ve resimlerin slayt gösterilerini, başka hiçbir programa ihtiyaç duymadan hazırlayıp yazabilme
# Blu-ray teknolojisi desteği (BD-RE ve BD-R adındaki yeni nesil, 50GB'a kadar verileri destekleyen aygıtlara da yazabilme)
# Geliştirilmiş MP3 kodlaması ve Efektler desteği ile komple bir aranjman paketi içeriği
# 5.1 çevresel destekli DVD'leri de direkt olarak kopyalayabilme
# Geliştirilmiş yazma ve okuma hızı
# Yenilenmiş ASPI sürücüleri ve yeni nesil CD/DVD/BLURAY yazıcıları tam olarak tanıyabilme
# DVD ve CD filmlerindeki sahneleri kesebilme, alt yazıları düzeltebilme ve yeniden birleştirebilme
# Videoları ağ sistemi içinde paylaştırabilme
# Tamamen yenilenmiş arabirimi ile kolay ve hızlı kullanım
# Hızlı DVD ve CD kapatma desteği ile her medyaya ekstra veri sığdırabilme
# TV yayınlarını kablo aracılığı ile alıp, dahili olarak uygun medya biçimine dönüştürüp, herhangi bir medyaya yazabilme
# Çift katman, LightScribe gibi birçok özel donanımsal özellik desteği
# 7.1 çevresel ses kodlama ve yazma desteği
# HDV, DVD+VR , el kamerası yayınları gibi birçok biçimi tanıyıp herhangi bir medyaya yazabilme
# Resim ve video oynatıcı, slayt görüntüleri düzenleyicisi, tarayıcı, dijital kamera veya internet üzerindeki yayın ve resimleri alıp yazabilen komple bir paket içeriği
# Sanal sürücü ve Windows kabuk uyumluluğu
# Eski sürümlerin hatalarının giderilmesi

Nero paketinde bulunan programlar :

# Nero Home
# Nero Scout
# Nero StartSmart 3
# Nero Burning ROM 8
# Nero WaveEditor 3
# Nero SoundTrax 2
# Nero Recode 2
# Nero ShowTime 3
# Nero MediaHome
# Nero PhotoSnap
# Nero CoverDesigner 2
# InCD 5
# Nero ControlCenter 5
# Nero BurnRights
# InCD Reader 5
# SecurDisc Viewer
# Rescue Agent
________________________

Dosya Boyutu : 180 MB

Anasayfa : www.nero.com

İndir[Trial, Türkçe] : Nero 8.1.1.4 Ultra Edition

online dönüştürücü....


flvix gerçi buna benzer yüzlerce site var ama bide benden olsun dedim... nedir bu diyenlere

youtube,google video yada direkt .flv uzantılı dosyaları avi,mov,mp4,3gp ve mp3 formatlarına çevirerek bilgisayarınıza,ipodunuza,telefonunuza yada playstationa indirmenize yarayan online bir servis.üstelik ücretsiz!
WORDMASTER


kendileri ingilizce kelime oyunu olurlar bu program ingilizce bilginizi sınamanızı, kelime dağarcığınızı zenginleştirmenizi ve ayrıca cümle ve kelimelerin İngilizce'de doğru okunuşlarını dinleyerek konuşma becerinizi geliştirmenizi amaçlıyor şimdi ne yapıyoruz burayı tıklıyarak oynamaya başlıyoruz


Disket görünümlü not defteri

Bir zamanlar elden ele dolaşan ve dosya transfer hareketlerini zorda olsa yaptığımız disketler artık vaktini çoktan doldurmuş durumda peki bu disketler ne olacak hepsi çöpemi atılacak yabancılar maksat bunlar çöpe gitmesin diye bu disketleri birer not defteri haline getirmişler ...eğer satın almak isterseniz 2,99$ gözden çıkartabilirsiniz...cv için birkaç örnek

iş ararken ikinci bi şansınız asla olmaz işte size avrupa standardlarında birkaç cv örneği yada hazırları
isterseniz türkçce cv örneği istersenizingilizce cv örneği olmadı daha şık bi örnek ...hayrını göreceğinize eminimÇişimgeldi Cell :))


İngiltere'de yapılan cep telefonu servisi ile sıkışanların imdadına yetişecek.Cep telefonuzun mesaj bölümüne girip 'Tuvalet(veya daha farklı)' bir şekilde yazıp belirlenen numaraya gönderiyorsunuz..Servis size en yakın tuvaleti buluyor ve size harita üzerinde gösteriyor..

Bu fikrin sahibi ise 26 yaşındaki öğrenci Gail Knight.Bu arkadaş galiba durumdan mağdur olduğu için böyle sistem geliştirmiş :D

Bu sistemin fiyatı Türk parasıyla 70 kuruş(0.7 YTL).Ancak bu sistemin İngiltere olduğunu hatırlatayım..

GOOGLE de en Çok Aranana Kelimeler


Yorum yapmaya gerek duymadım..Yine saçmalamışlar..

Google Ekim En Çok Aranan Listesi

 1. kanal 24
 2. TÜRKÇE SÖZLÜK
 3. isimlerin anlamları
 4. ak bank
 5. clubpenguin
 6. candan erçetin
 7. namaz vakti
 8. sitene ekle
 9. ŞANS TOPU
 10. futbol oyunları
 11. ekolay net
 12. gta hileleri
 13. dacia
 14. hoppala
 15. adil ışık

Ee,sizce de buna bunlar en çok arananlar mı?
İnterneti tehtiti Eden 10 saldırı

Bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber bilgisayarlarımıza zarar vermeye çalışan kötü niyetli saldırılar da artıyor. İşte 2008'de bilgisayar kullanıcılarını tehdit edebilecek 10 saldırı.Bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber bilgisayarlarımıza zarar vermeye çalışan kötü niyetli saldırılar da artıyor. İşte 2008'de bilgisayar kullanıcılarını tehdit edebilecek 10 saldırı.
1. Web 2.0 Saldırıları
2. The Storm Saldırıları
3. IM (Anında mesajlaşma) Saldırıları
4. Online Oyun Saldırıları
5. Windows Vista Saldırıları
6. AdWare Saldırıları
7. Phishing Saldırıları
8. Parasitic Saldırıları
9. Sanallaştırma tabanlı Saldırılar
10. VoIP Saldırılarıiha
Maymun hafızası insanı solladı

Japonya’da yapılan bir araştırmada, şempanzelerin hafızasının insanlardan daha iyi olduğu ortaya çıktıKyoto Üniversitesi’nden Tetsuro Matsuzava, “Ayumu adlı şempanze ile 9 üniversite öğrencisini yarıştırdık. Ekranda, beyaz karelere dönüşmeden önce kısa süre yanıp sönen 5 sayı gösterdik ve bu karelere düzgün sırasıyla dokunmalarını istedik. Şempanze yüzde 80 isabetle doğru sayıyı bulurken, üniversiteliler yüzde 40’ta kaldı” dedi.
(Akşam)
Dünyanın en pahalı 'cep'i Türkiyeye gelecek

Dünyanın ilk ve tek el yapımı cep telefon üreticisi Vertu, yeni nesil telefonlarını Türk tüketicilerin beğenisine sundu. Dünyanın ilk ve tek el yapımı cep telefon üreticisi Vertu, yeni nesil telefonlarını Türk tüketicilerin beğenisine sundu. Vertu model telefonların fiyatı 4 bin ile 35 bin Euro arasında değişiyor.
Dayanıklık ve hassaslık esas alınarak üretilen yeni model Vertu Ascent Ti, spor arabalardan esinlenilerek tasarlandı. 3 megapiksel flaşlı kameraya sahip 4 bantlı ve 3G özeliğine sahip.
Bu sırada Vertu, her yıl daha fazla ürün sattığı Türkiye'ye kendi mağazasını açmaya hazırlanıyor.
Türkiye'de ürün satışlarının bir yıl içinde 2,5 kat arttığına dikkat çeken Vertu Satış Direktörü Ralf Kern, ilk mağazalarını W Otel'de açacaklarını söyledi. Kern, 2009'a kadar Türkiye'deki mağaza sayısını 4'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
1998 yılında kurulan Finlandiyalı şirket Nokia'nın alt kuruluşu Vertu'nun el yapımı telefonları kendi dükkanlarında ve dünya çapında 400'ü aşkın saat, mücevher ve Vertu mağazalarında satılıyor.
Zaman
2007’nin en iyi icatları
Dünyanın en saygın dergilerinden Time, 2007 yılının en iyi icatlarını seçti. Birinci sırada ipone açık ara öne çıktı. Bu tercihin 5 nedeni ve diğer önemli görülen icatlar ise şöyle:

Her yıl geleneksel olarak yapılan listede birinci sıraya Apple’ın ürettiği iPhone yerleşti.
Dergi, iPhone’un seçilme nedenini beş madde olarak açıkladı:

1- Tasarımı çok güzel.

2- Dokunmatik ekranı harika. Ayrıca dokunmatik ekranları yeni bir seviyeye taşıdı

3- Çağı değiştirdi. Standartları yükseltti. Diğer telefonlara da daha iyi olmak için hırs verdi.

4- Sadece telefon değil, bir eğlence platformu

5- Bu daha ilki.. Daha sonra piyasaya çıkacakları düşünmek bile insanı heyecanlandırıyor.

Gelişmiş müzik çalar ve internet bağlantısı özellikleri bulunan çok fonksiyonlu cep telefonu olan iPhone, 2007 yılında ABD’de piyasaya çıktı. Henüz Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulmayan iPhone, cep bilgisayarı-mp3 çalar-ortam oynatıcısı-fotoğraf makinesi-cep telefonu olarak tasarlandı. Tamamen dokunmatik ekrandan oluşan iPhone’un 16 GB hafızalı modeli 499 dolardan satılıyor. iPhone bugüne kadar 1 milyon 400 bin adet satıldı.

Güneş enerjisiyle çalışıyor

Yılın icatlarından biri de hem toplu taşıma kolaylığı hem de özel araç rahatlığı sağlayan City Car oldu. Güneş enerjisiyle çalışan araç, ardına sıralanan özel araçlardan oluşuyor. Araç 2011’de kulanılabilecek.

Giy çıkart işkencesi bitiyor

Yılın icatlarından biri olan bu ayna en çok kadınları sevindirecek. Ayna, kıyafeti sanal olarak üzerinizdeymiş gibi gösterebiliyor. Ayna ayrıca fotoğrafınızı çekip, istediğiniz kişinin cep telefonuna yollayabiliyor.

En gelişmiş protez

Sağlık alanında en iyi icat seçilen PowerFoot, üzerindeki sensörler sayesinde yoldaki engebe, çukur ve merdivenleri farkedebiliyor. Ürün en kolay takılan ve en rahat hareket eden protez olarak biliniyor.

Işıkla uyandıran yastık

Sabah çalar saat sesinden nefret edenler için geliştirilen bu yastık, insanı ışıkla uyandırıyor. Ayarladığınız saatten 40 dakika önce hafif hafif ışık yaymaya başlayan yastık, daha sonra iyice parlaklaşıyor.


Hyundai'dan kol saati şeklinde telefon

Hyundai tarafından yeni geliştirilen telefon kol saati şeklinde ve boyundan büyük işler beceren bir cihaz.

Hyundai'ın yenii geliştirdiği kol saati şeklindeki telefon W-100 aynı kol saati gibi bileğe takılarak kullanılıyor
Boyundan büyük özellikleri barındıran yeni telefonda 1.3 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Tüm tuş işlevlerinin dokunmatik ekrandan yapıldığı telefonda kablosuz kulaklığını kullanabilmek için bir Bluetooth bulunuyor.MicroSD slotu sayesinde hafızasını istediğini kadar artırabileceğiniz W-100 MP3'te çalabiliyor. Telefonda Çince'nin dışında İngilizce dil seçeneğinin de bulunması global kullanıcılar için büyük avantaj tabi telefonu tüm dünyaya gönderen bir yer bulunabilirse.horlamaya son
Özellikle kentte yaşayanların en büyük sorunu olan uykusuzluk ve horlamaya kol saatiyle çözüm... Hivox adlı firma tarafından üretilen saat görünümündeki horlama bilekliği, yüzde 80 oranında horlamayı engelliyor.

Üzerindeki mikrofon sayesinde ortamdaki sesleri algılayan cihaz, art arda üç kez horlama sesi tespit ettiğinde sinirlere elektrik sinyalleri gönderip, horlayan kişinin yatak pozisyonu değiştirmesini sağlıyor. Ürün, ‘hivoxproduct.com’ adresinde 79 dolar fiyatla satılıyor.
ADSL’i 20′ye katlayacak sistem geliyor

Hızlı internet erişimi ADSL’de altyapı yatırımlarını artıran Türk Telekom (TT), mevcut hız kapasitesini 20’ye katlayan VDSL2 servisini başlatmaya hazırlanıyor. TT’nin ocak ayında çıkaracağı VDSL2, ilk etapta 100 bin aboneye ulaştırılacak ve 30 megabit hızda olacak. Böylece ADSL’de 4 megabit olan hız da bir anda 8’e katlanmış olacak.
VDSL2 sayesinde bireysel kullanıcılar da oldukça gelişmiş seviyede internet erişimine sahip olabilecekler. Örnek vermek gerekirse, 700 MB’lık DivX formatında bir film, VDSL2 sayesinde 4 dakikada, 5 MB büyüklüğünde bir müzik dosyası ise 25 saniyede bilgisayara yüklenebilecek.
TT ayrıca internet erişimindeki hız kapasitesini de kademeli olarak artıracak. Planlara göre, bu sıralama 8 , 12, 16, 20, 24 ve 30 megabit olacak. 30 Mbitlik paketin fiyatını açıklamayan TT yetkilileri, hız artışıyla birlikte ADSL ücretlerinde düşüş olacağını söyledi.
TT, New York’ta!
Altyapı sağlayıcısı TT, ADSL hizmetinde olduğu gibi VDSL2 servisini de toptan olarak satacak. Ardından da başta TT Net olmak üzere diğer şirketler bu servisi son kullanıcıya ulaştıracak.
İlk etapta 30 megabit olan hız seviyesi, 70 megabite kadar çıkacak. Şirketin 2008 sonu hedefi bu servisi 250 bin kullanıcıya ulaştırmak. Bunun için ciddi altyapı yatırımı yapan firma, yurtdışı çıkış hatlarını da kuvvetlendirmek için çalışma başlattı. Bu kapsamda New York, Londra ve Paris’te POP noktaları kurulacak. Bu sayede gerek duyulduğunda buralardan da hizmet alınmış olacak.
VDSL2 aynen ADSL’de olduğu gibi telefon hattı kullanılarak ve hat meşgul edilmeden kullanılıyor. Sadece modemlerin bu teknolojiye uyumlu olması gerekiyor.
VDSL2 sayesinde, kullanıcılar Triple Play denilen ses, görüntü, veri, yüksek çözünürlüklü televizyon (HDTV) ve interaktif oyunlardan da yararlanabiliyor.2007 Nobel Fizik Ödülü sahibini buldu

2007 Nobel Fizik Ödülüne Fransız Albert Fert ve Alman Peter Grünberg, "dev manyetik dirençle" (GMR) ilgili çalışmaları nedeniyle layık görüldü.Nobel komitesinin açıklamasında, bilim adamlarına, bilgisayarın sabit disklerine kayıtlı bilgilerin okunması tekniğinde devrim yaptıkları için bu ödülün verileceği belirtildi.

Açıklamada, araştırmacıların çalışmalarını ayrı olarak yürüttükleri kaydedildi.


aa
0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle