site İçi Arama ( This webpage in search)
Özel Arama

ECBanner

YouTube videolarına filtre geliyor

Popüler video paylaşım sitesi YouTube'a eklenecek videolar için filtreleme sistemi devreye sokuluyor

YouTube'un kendi (Google) mühendisleri tarafından geliştirilen filtreleme sistemi sayesinde artık sisteme yüklenecek olan videoların Time Warner veya Walt Disney şirketlerine ait telif hakları saklı görüntülerden olup olmadıkları kontrol edilebilecek.

Filmler, TV stüdyolarında çekilmiş görüntüler veya şovlarla ilgili telif hakkı gerektiren durumlara dair düzenlemelere giden YouTube, videokliplerde uygulayacağı sistemi bir ay içinde test edeceğini açıkladı.

Uzunca bir süredir filtreleme çalışmalarında bulunan mühendislerin aynı zamanda müzik sektörüne yönelik ses tanımlama filtreleri üzerine de bazı testleri bulunuyor. Test aşamasının ardından sistem çalışır hale getirildiğinde telif haklarına aykırı içeriğe sahip görüntüler daha yükleme aşamasındayken engellenebilecek.


Vista'ya İlk Servis Paketi Yolda, Windows Vienna 2009'da

Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın açıklamasına göre Vista'nın geldiği yerden gelecek daha çok şey var. Zaten bunu ilk servis paketinin 2007 sonunda gelecek olmasıyla daha fazla yeniliğin bizleri beklemesinden anlayabiliyoruz. Bunun yanında varolan eksikler ve duyumlar, Vista'yı çokta uzak olmayan bir sürede yeni bir işletim sistemi takip edebilir şüphesini akıllara getiriyor. Analizlere ve yetkili ağızdan (Microsoft Yetkilisi Ben Fathi) alınan bilgiye göre, 2009 yılının sonunda Vista'nın devamı niteliğindeki "Vienna" gün yüzüne çıkacak. Bu konuda konuşmanın henüz erken olduğu ancak önümüzdeki aylarda daha fazla bilginin elde edilebileceği belirtilmiş.Microsoft Yetkilisi Ben Fathi'e göre Vista üzerinde yoğunlaşmaları gerektiği dönemde XP Servis Paket 2'yi hazırladıklarından, aslında Vista'da tüm istediklerini gerçekleştiremediklerini, ayrıca bunun tek bir sürümde yapılmasının da mümkün olamayacağını belirtmiş. Zaten Vista'daki bu eksiklikler kendini : WinFS dosya sistemi, native HD-DVD (disk tanınıyor ancak dahili kod çözücü yok), ve IEEE-1394b (Firewire-B), gelişmiş ses tanıma ve PC-to-PC eşleştirmesi yoksunluğu ile göstermiş oldu. (Mac OS X ve Linux'un 1394b desteği var) (PC-to-PC sync; P2P teknolojisi kullanan ve farklı bilgisayardaki dosyaları aynı güncellikte tutan sistem - senkronluk sağlayan. Bu dosyalar farklı bilgisayarlardaki klasörlerde: dokümanlar, müzikler veya videolar içinde olabilir.)

Saydığımız eksikliklerden bir kısmının giderilmesinin ve tespit edilecek güvenlik açıklarının yamanmasının, Vista'nın ilk servis paketiyle gerçekleşmesi bekleniyor. Bu paket için kod adı olarak "Fiji" ismi geçiyor. Ancak bunların içerisinden, gerçek anlamda WinFS dosya sistemi "Vienna" ile bekleniyor.

Fiji ile beklenen yenilikler:

- .NET 3.5 veya 4.0
- Güncellenmiş ve daha kullanışlı arayüz ile yanbar
- NTFS üzerine uygulanan WinFS dosya sistemi
- Windows Live ile daha sıkı bütünleşme
- HD-DVD için native destek (Vista HD-DVD diskleri tanıyor ancak oynatımı için harici kod çözücü gerektiriyor)
- Gelişmiş ses tanıma
- Yeni temalar, ikonlar, oyunlar

2009'da yeni işletim sistemini destekleyen bir görüşte, Microsoft'un XP ile Vista arasında geçen 5 yıl gibi bir bekleme süresini bir daha tekrarlamak istememesi olarak gösteriliyor. XP SP2'nin çıkışı üzerinden 2.5 yıl geçmesi Vista'nın gelmesi için yeterli oldu. Yeni görüşler Vista'nın da 2-2.5 yıl içinde ömrünü dolduracağı şeklinde. Windows Vista'nın son dakika değişikliklerinden yeni WinFS dosya sisteminin çıkartılması, bir sonraki işletim sistemi için kullanılacağını işaret ediyor, büyük ihtimalle Vienna için. Bunun yanında IEEE-1394b (Firewire-B) desteğinin de Fiji ile gelmezse, yeni nesil işletim sistemi ile mutlaka gelmesi bekleniyor. Ayrıca Vienna ile yeni grafiksel arayüze geçilecek.
Palm Treo 750 Türkiye'de

Dünyaca ünlü Palm firmasının Windows Mobile İşletim sistemini kullandığı ilk modeli olan Palm Treo 750, Turkcell PDA ailesinin bir üyesi olarak Türkiye’de tek yetkili distribütörü olan GENPA tarafından tüketicilere sunuluyor.

Palm’in avuç içi bilgisayarlarda sahip olduğu tecrübeyi Windows Mobile ile birleştirerek güçlendirdiği işletim sistemini kullanan Palm Treo 750 “Hayatı kolaylaştırma uzmanı” sloganı ile avuç içi bilgisayar kategorisinde kendini farklılaştırıyor.

Palm Treo 750; dünyanın her yerinde çalışan dört band bir GSM telefon olmanın yanı sıra yüksek hızda veri bağlantısına olanak tanıyan 3G/UMTS standartlarını da desteklemektedir. Böylelikle kablosuz olarak e-posta alabilir, geniş band bağlantı hızlarında İnternet’te gezinebilir, Palm’in kullanıcı dostu tüm özellikleri Windows Mobile işletim sistemiyle birlikte kullanabilirsiniz. Nerede olursanız olun, belgelerinizi gözden geçirebilir ve düzeltebilir, şirketinizdeki sunucuyla her an bağlantıya geçip istediğiniz verileri alabilir ya da gönderebilirsiniz.

E-postanızı indirirken aynı zamanda telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Microsoft’un Direct Push Teknolojisi’nin yerleşik olarak bulunduğu Treo 750 ile Outlook e-postalarınızı, Ajandanızdaki değişiklikleri, Kişiler ve Görevler listenizdeki yeni girişleri saniyeler içinde alabilirsiniz. İsterseniz biraz ara verip müzik dinleyebilir, Web’den canlı yayın izleyebilir ve film seyredebilirsiniz. Palm’in mobil teknolojiler konusunda sahip olduğu 10 yılı aşkın deneyim ile modifiye ettiği Windows Mobile’ı Treo 750 üzerinde kullanmak çok daha keyifli, kolay ve işlevsel.

GENPA satış noktalarında ve Genpatech.com sanal mağazada satışa sunulan Palm Treo 750, aynı zamanda Türkiye genelinde Turkcell satış noktalarında da satışa sunuluyor.

BitDefender Total Security 2008 Beta 1 İndir Download

BitDefender Total Security 2008 Beta 1 Windows XP ve Vista x32 indir Download

BitDefender Total Security 2008 Beta 1 Windows XP ve Vista x64 indir Download


BitDefender Internet Security tüm internet güvenliği ihtiyacınızı karşılar.BitDefender Internet Security virüsler , spyware , spam , scam , tehlikeli girişimler ve davetsiz misafirlere karşı geniş güvenlik sağlar.

BitDefender Total Security 2008 Beta 1 ' e Yeni Eklenen Özellikler
- Yeni Kullanıcı Arabirimi
- TuneUp ve Yedekleme
- Yeni İsteğe Bağlı AntiMalware Taraması

- Oyun Modu0 yorum:

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, hukukiletisim@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır. Toplist Ekle * Blog * Full Download * Yemek Tarifi * Add Url * Cep Telefonları * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazete OKU * Videoİzle * Online Dergiler* Kpss Blog

Template by:
Free Blog Templates

 
Blog * Download * Yemek Tarifi * Add Url * Ödevler * Komedi * Gelişim * Türkiye * Osmanlı * Tvİzle * AOF * Gazeteler * Videoİzle